comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor Toto Süper Lig'de yabancı hoca sayısı 2

07 Eylül 2018, Cuma 17:57
Spor Toto Süper Lig'de yabancı hoca sayısı 2

Spor Toto Süper Lig'de yabancı oyuncu sınırı tartışmaları tartışılırken teknik direktör konusunda da çarpıcı bir durum ortaya çıktı.

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig'de milli takım arası verilirken yabancı oyuncu sınırıyla alakalı tartışmalar da yeniden alev aldı. Yabancı oyuncuna ilişkin yeni kararlar gündeme gelirken mevcut takımların hocalarında ise çarpıcı bir durum ortaya çıktı.
 

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon çalışan yabancı hocalar


Spor Toto Süper Lig'de yabancı oyuncuların çokluğu kadar yerli hocaların da fazlalılığı dikkat çekiyor. Spor Toto Süper Lig'de 18 takımın 16'sının başında yerli hoca bulunuyor. Yabancı hocayla çalışan 2 takımsa Fenerbahçe ve Akhisarspor. Fenerbahçe bu sezon öncesinde takımın başına Philip Cocu'yu getirirken Akhisarspor da Boşnak çalıştırıcı Safet Susic ile Spor Toto Süper Lig'de boy gösteriyor.

GEÇEN SEZON SUMUDİCA SEZON SONUNU GÖRDÜ
Spor Toto Süper Lig'de geçen sezon yabancı hocayla başlayan takım sayısı 4 iken bu sezon bu sayı 2'ye düştü. Geçen sezonun sonunda ise yabancı hocalardan sadece Sumudica sezonu gördü. Ancak Rumen çalıştırıcı da sezonun son maçı öncesinde takımdan ayrıldığını açıklamıştı.
 

Phillip Cocu kimdir?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)