comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor kulüplerinden Emine Bulut paylaşımları (Emine Bulut son görüntüsü)

23 Ağustos 2019, Cuma 13:56
Spor kulüplerinden Emine Bulut paylaşımları (Emine Bulut son görüntüsü)

Spor kulüpleri, kadın cinayetine kurban giden Emine Bulut için sessiz kalmadı.

FutbolArena - Süper Lig kulüpleriyle birlikte alt liglerde mücadele eden spor kulüpleri, kadın cinayetine kurban giden Emine Bulut için sessiz kalmadı. Sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapan kulüpler, vahşice işlenen cinayeti şiddetle kınadı. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor başta olmak üzere birçok kulüp ve sporcu Emine Bulut cinayetine tepki gösterdi. 
 

Emine Bulut cinayeti neden oldu? 


Emine Bulut cinayeti 18 Ağustos'da Kırıkkale'de Menderes Caddesi'ndeki bir kafede meydana geldi. Cani katil F.B 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızıyla birlikte kafede buluştu. Bu sırada katil ile Emine Bulut arasında tartışma çıktı ve büyüyen tartışma sonucunda cani katil F.B eski eşini boğazından bıçakladı. "Ölmek istemiyorum" diyerek feryat eden Emine Bulut, kaldırıldığı hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Emine Bulut'un "Anne lütfen ölme" diyerek ağlayan kızı da şoka girmesinin sonucu hastaneye kaldırıldı. 

SPOR KULÜPLERİNİN MESAJLARI
Galatasaray Kulübünün paylaşımında, "Hayattan koparılan bir kadın daha olmasın diye sessiz kalmayacağız. Yaşanan bu vahşet son olsun, kadın cinayetleri son bulsun!" ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Kulübünün sosyal medyasından paylaşılan mesajda, "Yaşanan bu vahşete sessiz kalmıyoruz! Failinin en ağır ceza ile yargılanmasını, toplumumuzda kadın cinayetlerinin artık son bulmasını diliyoruz!" denildi.

Beşiktaş Kulübü de konuyla ilgili, "Bu vahşete karşı sessiz kalmıyoruz! Kadın cinayetlerinin son bulmasını, faillerin en ağır cezalarla yargılanmasını diliyoruz. Alışmayacağız, susmayacağız!" paylaşımı yaptı.

Trabzonspor Kulübünün sosyal medya hesabında paylaşılan mesajda ise "Kadın cinayetleri karşısında sessiz kalmayacağız. Bu vahşet artık son bulsun." denildi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!