comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Soner Yalçın'dan FBTV'de FETÖ ile ilgili çarpıcı sözler

22 Mart 2018, Perşembe 12:58

Futboldaki FETÖ yapılanmasıyla ilgili Gazeteci Soner Yalçın, FBTV'de çarpıcı ifadeler kullandı.

FutbolArena - Gazeteci Soner Yalçın, FBTV'de katıldığı programda 2010-2011 sezonunda yaşanlar ve FETÖ'nün futboldaki etkinliğiyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Soner Yalçın, Süleyman Seba'nın 1998'de FETÖ'ye karşı tek başına savaştığını dile getirirken Aziz Yıldırım'a karşı hala operasyonlar yapıldığını ifade etti. İşte Soner Yalçın'ın konuşmalarından öne çıkanlar:

"FENERBAHÇE'NİN KAYBETTİĞİ MAÇLARIN HAKEMLERİ FETÖ'DEN GİTTİ"
"Fenerbahçe 2010-2011 sezonunda 4 mağlubiyet alıyor. Trabzonspor ve Ankaragücü maçlarında yeniliyor. Bu maçlarda hakemler Kuddusi Müftüoğlu ve Bünyamin Gezer'di. Bu ikili TFF'nin MHK Başkanı ve Asbaşkanı olmuştu 2015'te. 2010 sezonunda Fenerbahçe'nin 2 mağlubiyetinin sebebi olan hakemler MHK Başkanı ve Asbaşkanı oluyor. MİT'in çıkardığı raporda MHK'deki 9 görevlinin 5'inin FETÖ'cü olduğu ortaya çıktı. Ardından Kuddusi Müftüoğlu ve Bünyamin Gezer görevlerinden ayrıldı. 2010-11 sezonunda Fenerbahçe'nin aldığı 2 mağlubiyette maçların hakemleri FETÖ'den gitti. Fenerbahçe şimdi çıkıp, "Siz ne diyorsunuz?" demeli.""SÜLEYMAN SEBA, FETÖ'YE KARŞI TEK BAŞINA SAVAŞTI"

"FETÖ 1998'de Süleyman Seba'yı yıkmak için İhsan Kalkavan'ı zorladı. Bunlar 1998'de yaşandı. FETÖ operasyonlarının içinde medya İhsan Kalkavan'ın arkasındaydı. Süleyman Seba ise tek başına Beşiktaş'ı ve vatanı savunma mücadelesi verdi. Fethullah Gülen, İhsan Kalkavan'a, "Gün gelecek Beşiktaş Başkanı olman için sana yalvarakacaklar" dedi. Bu sözde cemaat ve FETÖ'nün futbolun içinde olduğu anlaşılıyor zaten."

"AZİZ YILDIRIM'A HALA OPERASYONLAR YAPILIYOR"

"Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkalığı'ndan kalksaydı 3 Temmuz Operasyonu olmazdı. Aziz Yıldırım bir semboldür. Ben Galatasaraylıyım. 2008'de Hava Kuvvetleri'nde Aziz Yıldırım operasyonu başladı. Ne Aziz Yıldırım'mış arkadaş! Aziz Yıldırım'a karşı hala operasyonların devam ettiğini düşünüyorum. Televizyonlarda 3 Temmuz sürecinde Aziz Yıldırım lehine "şikeci" diyen herkes bu kongrede "Aziz Yıldırım gitsin" diyor. Tesadüf olabilir mi?"

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.