comScore
1 / 16

Son Dakika Fenerbahçe Haberleri (26 Şubat 2020)

FutbolArena - Fenerbahçe ile ilgili son dakika gelişmeleri ve son dakika transfer haberlerini sizler için derledik.

 

2 / 16

ALİ KOÇ DERBİ SONRASINDA İLK KEZ KONUŞTU

<h2>ALİ KOÇ DERBİ SONRASINDA İLK KEZ KONUŞTU</h2>
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç derbi sonrası sessizliğini bozdu. Habertürk Gazetesi’nin haberine göre Fenerbahçe kongre üyelerine rozet takdim töreninde konuşan Ali Koç, Kadıköy’de kaybedilen Galatasaray derbisi hakkında ilk kez konuştu.

Ali Koç, Fenerbahçe - Galatasaray derbisi açıklamaları

"Pazartesi kulübe geldiğimizde arkadaşlar bu organizasyonu yapıp yapmayacağımızı sordu. ’Tabii ki yapacağız’ dedim. Hayat devam ediyor. Evet şampiyonluk sürecinde büyük bir darbe yedik. Ve seri bitti. O seriyi devam ettirme baskısından dolayı iyi oldu belki, hayırlı oldu dediler tabii ama hepimiz üzgünüz aslında oyunun birinci perdesi tamamlandı diyebiliriz. Fenerbahçe bir şekilde şampiyonluk yarışında geriye itildi. Bizler hata da yapmış olabiliriz ama bizim yarıştığımız sadece ligdeki takımlar değil. Bambaşka bir mücadelenin içindeyiz. Bunlardan bir tanesi zamanında benim başkan olmamam için mücadele edenler, başarılı olmamam için de belki emek sarf ediyorlar. Belki diyelim. Hatalarımız olsun olmasın bu gibi bir yarışın içinde olmanın nasıl bir zorluk olduğunu da anlatalım. Konuşmak her geçen gün daha riskli ve tehlikeli bir noktaya getiriliyor. Hatta konuşamamak durumuna getiriliyor"

"ONLARA FIRSAT VERDİK"
"Pazar günkü maça gelirsek... Rakibimize karşı alışık olduğumuz üstün, ezerek oynamaktan uzaktık ama iyi de başlamıştık. Bir iki riski atlattıktan sonra penaltı geldi. Penaltı golünde bile, penaltıyı yapanın kart görmemesi garip. Tabii bunlar ne kadar konuşuldu bilmiyorum ama önemli değil. Büyük resmi anlatmaya çalışıyorum. Büyük resim ne yazık ki haksız rekabette kürek çekmek. Burada Türkiye’de iki büyük grup var biliyorsunuz medyada. Bir tanesi de malum, hiç yıldızımız barışmıyor ama en azından onlar açık açık ne görüyorsan o misalinde yapıyorlar. Diğeri de yakın zamanlarda el değiştiren grup ince ince yapıyor. Burada 1,5 saatlik basın toplantısı oldu. Dikkat edin onların gazetelerinde ertesi gün tek yayınlanan şey ’Evet bizim de hatalarımız oldu’. Diğer hiçbir şey yok. İşin bir tarafında sahada rekabet, öbür tarafında sistemle rekabet öbür tarafında iletişim kanallarıyla rekabet diyelim. Böyle bir ortamın içerisindeyiz. Ne kadar susamışlar mı diyelim, ne kadar içlerini dökmek için fırsat bekliyorlarmış mı diyelim. Biz de onlara fırsat verdik"

"AĞIR LAFLARI YÜZÜME SÖYLEMESİ İÇİN GİTTİM AMA HATAYDI"

"Maçtan sonra bir olay yaşandı. Bir taraftarımızın ağır laflarına ben bizzat suratıma söylemesi için yanına gittim. Engellediler. Tabii ki güvenlik vardı, taraftarımızı da sakinleştirmek için ama arbede yaşanacak bir durum yoktu. Ben neysem oyumdur, işleri yüz yüze yapmayı daha çok severim. Ama hataydı. Tabii bu müthiş bir malzeme verdi. Orada beni içeri alırlar ben ’beni itip kakmayın’ dedim. Ama dikkat edin ’Beni itip’ kısmı yok orada. Onu da ’satmayın’ diye... Ben öyle bir imada bulunmam. Karakter olarak da insan olarak da. Ama bu insanlara malzeme verdik. Bir yere gittiğimiz yok. Bu olaylar bizi sadece kamçılar!"

"DESTEK KARŞISINDA TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU"

"Beni itip kakmayın’ olayından sonra inanılmaz bir mail, faks yağmuru oldu. Sosyal medyadan, direkt bana, halkla ilişkiler departmanına... İnanılmaz bir destek geldi. Tüylerim diken diken oldu"

"GENEL KURUL İSTEYEN VARSA HODRİ MEYDAN!"

"Bir kanal ’Mesele futbol değil, mesele başka’ diye bir haber yaptı. Aslında mesele futbol değil mesele başka! Dayanacağız. Zaten böyle bir destek böyle bir camia olduktan sonra insan dayanacak gücü buluyor"

"Genel kurulmuş, ben vazgeçiyormuşum. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Ha birileri çıkıp illa ki ’Hodri meydan, Genel Kurul’a gidelim’ diyorsa bakalım gelsinler, başvursunlar! Önlerini kapamayız"

"EN ÇOK ÜZEN FENERBAHÇE’Yİ FENERBAHÇELİLER ÜZERİNDEN VURMAYA ÇALIŞMALARI"

"Seri bitecekti, bize rast geldi. Olabilir. İçiniz rahat olsun. Bundan sonra ne olur bilmiyoruz ama önemli olan finansal sıkıntıların içinden çıkabilmemiz. Sportif başarı yakalayabilmemiz. Çok ciddi sıkıntılarla boğuşuyoruz. Beni en çok üzen konulardan bir tanesi Fenerbahçe’yi, Fenerbahçeliler üzerinden vurmaya çalışmak. Bilmeyerek istemeyerek alet olmaları. Bazı futbolcular, yakın zamanda yöneticilik yapmış insanların bizi hedef almaları. En acı tarafı bu. Dışarıdakilerden bekliyoruz ama kendini camianın ileri gelenlerinden gören, sportif hizmet olsun idari hizmet etmişler olsun açıkça veya daha da kötü perde arkalarından iş çevirenler, kurgulayan sizlere yazıklar olsun diyorum!"
3 / 16

FLAŞ AÇIKLAMA! ’’MESUT FENERBAHÇE’YE GELEBİLİR’’

<h2>FLAŞ AÇIKLAMA! ’’MESUT FENERBAHÇE’YE GELEBİLİR’’</h2>
Beşiktaş’ın Arsenal Kulübü’nden kiraladığı Mohamed Elneny, Türkiye’ye transfer olma süreci ve Mesut Özil’in katkısı hakkında Bein Sports’a açıklamalarda bulundu. Elneny, Beşiktaş’ı tercih etmesinde Mesut Özil’in büyük katkısı olduğunu söyledi.

Mohamed Elneny: "Mesut Özil, Fenerbahçe’yi çok seviyor, sürekli bahsediyor. Fenerbahçe’ye gelebilir gibi geliyor bana. Fenerbahçe marşları söyleyerek beni kızdırıyor."

BeIN Sports
4 / 16

MEHMET DEMİRKOL’DAN FENERBAHÇELİ FUTBOLCUYA SERT SÖZLER

<h2>MEHMET DEMİRKOL’DAN FENERBAHÇELİ FUTBOLCUYA SERT SÖZLER</h2>
Galatasaray 21 yıl sonra Kadıköy’den galibiyetle ayrılırken, Fenerbahçe’nin sergilediği futbol eleştirilere neden oldu. Bein Sports Haber’de konuşan Mehmet Demirkol, Ersun Yanal’ın Tolgay Arslan kararı hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe - Galatasaray derbisi yorumları

"Fenerbahçe’nin orta sahasındaki problemi, Galatasaray orta sahası hocanın çok iyi çizdiği bir savunma oyunuyla çok güzel bozdu. Fenerbahçe zaten orada top yapamıyordu, hiç yaptırmadı. Burada bir başarı var. Ersun Yanal bakıyordur fikstüre ve ’Ben hala toparlayabilirim.’ diyordur. Ama ben bu bağın çok çok zayıfladığını söylebilirim. Futbol şöyle bir iş, 3 hafta üst üste kazan, rakipler bir iki kaybetsin, gene olur."

"FATİH TERİM, TOLGAY’IN OYNAMASINI İSTERDİ"
""Fatih Terim dedi ya, ’Lemina’nın sahada olmasını isterdim.’ diye, hocaya sorsan ’Fenerbahçe’de kim sahada olmasın?’ diye, kafadan ’Luiz Gustavo’ der. ’Peki yerine kimi koymak istersin?’ deseler, ’Tolgay derim ama, o kadar da ayıp olur.’ der. Fenerbahçe, 17. haftanın sonu itibariyle Galatasaray’ın 4 puan önündeydi. Şimdi Galatasaray nerede? 7 puan önde. 11 puan fark yaptı. Bu, değişiklik yapar büyük takımda. Büyük takım bir şeyleri değiştirir böyle krize girdiğinde."

"FENERBAHÇE’NİN PROBLEMİ DÜŞME HATTINDAKİ TAKIMLARA PUAN KAYBETMEK"

"Fenerbahçe’nin Galatasaray’a yenilmesi problem değil. Fenerbahçe’nin düşme hattındaki takımların tamamına puan kaybetmesi problem. Fikstürüne baktığında, ’Aa kolay maç.’ diyebileceği maç yok. Çünkü puan kaybediyor onlara. Daha 3 hafta evvel, Mustafa Cengiz-Fatih Terim hangisi gidecek? diye konuşmuyor muyduk? O noktaya gelmedi mi? Biz getirmedik, kendilerinin konuşmaları o noktaya getirdi. Ancak bir liderlik gösterildi, ikisi de gösterdi ve o krizden çıkıldı
5 / 16

ADİL RAMİ’DEN FENERBAHÇE’YE SİTEM

<h2>ADİL RAMİ’DEN FENERBAHÇE’YE SİTEM</h2>
Fransız futbolcu Adil Rami, sezon başında geldiği Fenerbahçe’ye geçtiğimiz hafta veda edip Rus ekibi Sochi’ye imza attı.

Rami, ayrılık mesajı yayınladı:

"Fenerbahçe’ye oynamak ve takımın en iyisi olmak için gittim. Ancak iki ayda bir oynayarak bunu başaramazsınız! Az süre almam, futbolum ya da sakatlığımla ilgili değildi. Ersun Yanal ve ekibiyle hiçbir problemim olmadı. Ayrılık kararıma saygı gösteren Ali Koç’a teşekkür ederim."

SABAH
6 / 16

MURİÇ YOKSA FENERBAHÇE DE YOK

<h2>MURİÇ YOKSA FENERBAHÇE DE YOK</h2>
Şampiyonluk iddiasıyla sezona başlayan Fenerbahçe’de Muriç durunca, bütün takım iflas ediyor. Kanarya, Kosovalı forvetin gol atamadığı 13 maçın sadece birini kazandı.

SABAH
7 / 16

ANELKA’DAN FENERBAHÇE AÇIKLAMASI

<h2>ANELKA’DAN FENERBAHÇE AÇIKLAMASI</h2>
Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Nicolas Anelka’dan sürpriz bir paylaşım geldi. Fransız yıldız sarı-lacivertli kulübe dönmek istediğini açıkladı.
8 / 16
İŞTE O PAYLAŞIM

’Taraftarlarımız ve Fenerbahçe camiası Ali Koç’a zaman vermeli. Başkan olmak kolay değil. Taraftar her maç galibiyet bekliyor fakat bir takımı yeniden inşaa etmek zaman alır. Fenerbahçe’yi çok seviyorum ve tüm kalbimle yeniden zirveye çıkacağı günü bekliyorum.’ Kulübüme herhangi bir görevle dönmeyi çok isterim.Bazı kişiler para, ben de bilgi ve tecrübemi verebilirim. İnşallah yeniden buluşuruz ve hep beraber yeni zaferler kazanırız.Sizi seviyorum." (Skorer)
9 / 16

FLAŞ! ERSUN YANAL YÖNETİMİ İKNA ETTİ

<h2>FLAŞ! ERSUN YANAL YÖNETİMİ İKNA ETTİ</h2>
Galatasaray derbisinde alınan 3-1’lik mağlubiyetin ardından Ersun Yanal, Fenerbahçe yönetiminden sezon sonuna kadar takımın başında kalma talebinde bulundu. Teknik heyette yaşanacak değişikliğin kendisinden çok Fenerbahçe’ye zarar getireceğini belirten tecrübeli hoca "Mücadeleden kaçmayacağım" mesajı verdi. Ali Koç ve ekibi de Ersun Yanal’ın görüşüne sıcak bakıyor.

FANATİK
10 / 16

FLAŞ! DERBİ SEVKLERİ AÇIKLANDI

<h2>FLAŞ! DERBİ SEVKLERİ AÇIKLANDI</h2>
Derbinin sevkleri açıklandı. Fenerbahçe ve Galatasaray, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Fenerbahçe’den Ersun Yanal, Volkan Kazak, Deniz Türüç, Sadık Çiftpınar, Garry Rodrigues ve Ozan Tufan, PFDK’ya gönderildi.

Galatasaray’dan ise Hande Sümertaş, Fahri Yılmaz, Necati Ateş ve Mert Çetin, PFDK’ya sevk edildi. Aynı zamanda Beşiktaş ve Trabzonspor, PFDK’ya sevk edildi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sportmenliğe aykırı açıklamalar gerekçesiyle tedbirsiz olarak PFDK’ya gönderildi.
11 / 16

FENERBAHÇE ESKİ BAŞKAN ADAYI GALATASARAYLI FUTBOLCU İLE TARTIŞTI

<h2>FENERBAHÇE ESKİ BAŞKAN ADAYI GALATASARAYLI FUTBOLCU İLE TARTIŞTI</h2>
Süper Lig’in 23. haftasında Galatasaray, konuk olduğu Fenerbahçe derbisinden sahadan 3-1’lik skorla galip gelirken, 20 yıl sonra Kadıköy’den zaferle ayrıldı. Bu mücadele 11’de başlayan ve 90 dakika sahada kalan sarı-kırmızılıların Brezilyalı savunmacısı Marcao da derbi tarihi olan 23.02.2020 tarihini Galatasaray logosu ile birlikte koluna dövme olarak yaptırdı.

HULUSİ BELGÜ’NÜN ELEŞTİRİSİNE MARCAO’DAN YANIT

Fenerbahçe eski başkan adayı Hulusi Belgü, sosyal medya hesabından yaptığı yorumda "20 sene sonra alınan ilk galibiyete bu kadar mı sevindiniz? Hani sizin UEFA kupanız vardı? Hani siz çok şampiyon olmuştunuz? Neyse biz çok üzüldük size 20 sene sonra yenildik diye, siz de sevinin 20 sene sonra yendik diye! 20 sene sonra bir kez daha yenersiniz inşallah! 2040’da!" ifadelerini kullandı. Galatasaray’ın savunma oyuncusu Marcao, Hulusi Belgü’ye verdiği yanıtta 4 yıldız ve sus işaretine yer verdi.
12 / 16

FENERBAHÇELİ FUTBOLCULARDAN FLAŞ İTİRAF!

<h2>FENERBAHÇELİ FUTBOLCULARDAN FLAŞ İTİRAF! </h2>
Fenerbahçe’de Galatasaray’a karşı 3-1’lik skorla kaybedilen derbinin ardından futbolcular samimi bir şekilde özeleştiri yaptılar.

’Demek amaç yenilmemek’

Ersun Yanal, maçın başlamasına 3 saat kalaya kadar kanatlarda oynayacak isimler konusunda karar vermedi. Hafta içindeki taktik idmanların ardından herkesin beklentisi solda Deniz Türüç’ün oynaması yönündeydi. Yanal, seçimini Tolga Ciğerci’den yana yapıp bunu, "Biz fizik üstünlüğümüzü kullanarak onları yeneceğiz" sözleriyle savundu. Ancak bu hamle, futbolcular arasında, "Bu kadar defansif kadroyla çıktığımıza göre yenilmemek için oynayacağız" düşüncesini ortaya çıkarttı.

’Tüm açıklarımızı biliyorlar’

Derbi öncesi Ersun Yanal, oyunculara özel hazırlık yaptırmadı. Tecrübeli çalıştırıcı, motivasyon konuşmasına dahi gerek görmedi, "Ne yapman gerektiğini biliyorsun", "Sorumluluk sende" gibi cümlelerle öğrencilerini sahaya yolladı! Diğer tarafta Fatih Terim, her oyuncusuna kendi dilinde neler yapmaları gerektiğini anlatan mektuplar hazırladı. Bunun etkisi daha ilk dakikada görüldü. Maçta etkisiz kalan Fenerbahçeli futbolcular, bu durum için "Adamlar çok iyi hazırlanmış! Tüm açıklarımızı biliyorlardı" yorumunu yaptı.

’Keşke Emre ağabey olsaydı’

Maçta futbolcular arasında iletişim sıkıntıları yaşandı. Galatasaray, savunma arkasına rahatlıkla sarkıp atak üstüne atak yaptı. Geride oynayan oyuncular, özellikle 1-0 öne geçtikten sonra hücumdaki arkadaşlarına sık sık, "Baskı yapmayın, sahamızda bekleyip pozisyon vermeyelim" diye bağırdı. Ancak ileri hattakiler ise tersine, arkadaşlarını pres yapmaya çağırdı. Maç sonrası herkesin ortak düşüncesi, "Keşke Emre ağabey (Belözoğlu) olsaydı. O hepimizi yönlendiriyordu. Yokluğunda iletişim sorunu yaşadık" oldu.
13 / 16

FENERBAHÇE’DE FLAŞ GELİŞME

<h2>FENERBAHÇE’DE FLAŞ GELİŞME</h2>
Fenerbahçe’de Ali Koç, Ersun Yanal sonrası takımı emanet edecek ismin yabancı bir teknik adam olmasında karar kıldı. Listenin başında Lucescu ve Schmidt var. Jardim ve Sampaoli için de girişimlerde bulunulabilir.

FANATİK
14 / 16

FENERBAHÇE’YE AĞIR FATURA

<h2>FENERBAHÇE’YE AĞIR FATURA</h2>
2018 yılının Haziran ayında Fenerbahçe’de başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç 1.5 yılda tam 30 transfer yaptı. Ancak geçen sezon uzun süre küme düşme hattında kalan Sarı-Lacivertliler bu sezon da 23. haftada zirve yarışına havlu attı. Yönetim yapılan onca takviyeye rağmen halen birçok eksiği olan kadroda yeni sezonda mecburen değişime gidecek.

Fenerbahçe’nin yeni sezon öncesi Mehmet Ekici, Alper, Falette, Isla, Tolgay ve Zajc’la yollarını ayırması beklenirken, 2 stoper, 1 sağ bek, 1 sol bek, 2 orta saha, 2 kanat ve 1 forvet almasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu değişimin kulübe faturasının minimum 250 milyon lira olması öngörülüyor.

Yeni teknik kadroyla beraber faturanın 300 milyonu aşacağı tahmin ediliyor.

KOÇ’TAN HODRİ MEYDAN

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, görevi bırakmayı düşünmediğini söyledi. Koç, "Genel kurul isteyen varsa hodri meydan" ifadelerini kullandı.

ARTIK HATA YAPMA LÜKSÜ KALMADI

Son iki sezonda kadro mühendisliğinden sınıfta kalan Ali Koç’un artık hata yapma lüksü yok.

Kaynak: Takvim
15 / 16

DAUM’DAN FENERBAHÇE’YE FLAŞ ÖNERİ

<h2>DAUM’DAN FENERBAHÇE’YE FLAŞ ÖNERİ</h2>
Fenerbahçe’nin yeni hoca adayı Almanya’dan… Ersun Yanal konusunda belirsizlik devam ederken, F.Bahçe’ye eski çalıştırıcısı Daum’dan hoca önerisi geldi. Daum, Yönetime ’Kovac size uyar, düşünmenizde fayda var’ teklifinde bulundu.

FANATİK
16 / 16

EROL BULUT’TAN FENERBAHÇE AÇIKLAMASI

<h2>EROL BULUT’TAN FENERBAHÇE AÇIKLAMASI</h2>
Süper Lig’in 24’üncü haftasında Beşiktaş’ı ağırlayacak olan Aytemiz Alanyaspor’da hazırlıklar devam ediyor. Beşiktaş maçına en iyi şekilde hazırlandıklarını söyleyen teknik direktör Erol Bulut, hakkındaki Fenerbahçe söylentileri için de, "Yazılanlara çizilenlere kulak asmıyorum. Önemli olan burada benim şu anki takımımla neler başarabileceğim" dedi.

SABAH