comScore
1 / 10

Son Dakika Fenerbahçe Haberleri (18 Eylül 2019)

Son dakika Fenerbahçe haberleri aramalarında günün öne çıkan gelişmeleri burada.

Son dakika Fenerbahçe haberleri arasında günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik. FB haberleri 2019 aramalarında günün gelişmeleri burada.

2 / 10

ŞANSAL BÜYÜKA’DAN ALPER POTUK YORUMU

<h2>ŞANSAL BÜYÜKA’DAN ALPER POTUK YORUMU</h2>
Milliyet Gazetesi’nde yazan Şansal Büyüka şunları söyledi:

"Ersun Hoca’nın takıntılarından biri Alper... Olmaz... Olmaz... Olmaz... Alper’in maaşını yarıya indirmesini bırakın, üste para verse bu haliyle Fenerbahçe’de oynayamaz. Ferdi Kadıoğlu olur mu, dilerim yanılırım ama kolay değil... "Olmaz"a yakın...

- Sezon başından beri defalarca yazdım. En iyi oynadığı maçlardan sonra bile yazdım. Fenerbahçe’yi koca sezonda tek başına Vedat Muriç taşıyamaz. Alanya maçında bunu çok net gördük."
3 / 10

ANKARAGÜCÜ MAÇINDA FARKLI 11

<h2>ANKARAGÜCÜ MAÇINDA FARKLI 11</h2>
Alanyaspor mağlubiyetinin ardından Sarı-Lacivertliler’in 11’inde büyük değişim yaşanacak. Sakatlıktan kurtulan; Isla, Emre Belözoğlu ve yeni transfer Adil Rami’nin cumartesi günkü Ankaragücü mücadelesinde kadroya girmesi bekleniyor. (Fanatik)
4 / 10

FENERBAHÇE’DE MİLLİLER DÖKÜLDÜ

<h2>FENERBAHÇE’DE MİLLİLER DÖKÜLDÜ</h2>
Fenerbahçe, sezonun ilk yenilgisini önceki akşam Spor Toto Süper Lig lideri Aytemiz Alanyaspor karşısında alıken, milli takımlarından kahraman olarak dönen; Ozan Tufan, Deniz Türüç ve Vedat Muriç tel tel döküldü. (Fanatik)
5 / 10

FENERBAHÇE’DE NELER OLUYOR?

<h2>FENERBAHÇE’DE NELER OLUYOR?</h2>
Sezona iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe’nin ilk üç haftada sergilediği performans beğenilmiş, özellikle 39’luk kaptan Emre Belözoğlu alkış almıştı. Ligin flaş ekiplerinden Alanya karşısına liderlik için çıkan sarı-lacivertliler, Emre’den mahrum mücadele ettikleri maçta hem skor hem de oyun olarak hayal kırıklığı yaşatınca, övgüler bir anda eleştiriye döndü. Bireysel hatalarıyla gollere sebebiyet veren Altay, Zanka, Jailson ve Ozan Tufan tepkilerden ucuz yırtarken hedef tahtasının göbeğine teknik direktör Ersun Yanal ile sportif direktör Damien Comolli kondu. Camia bu iki arasında ikiye bölünürken, Yanal, yanlış oyuncu tercihleri ve taktik, Comolli ise transfer hataları sebebiyle tepki aldı. (Türkiye Gazetesi)
6 / 10

ALTAY BAYINDIR KARARI

<h2>ALTAY BAYINDIR KARARI</h2>
Fenerbahçe kalesini devralan genç isim, özellikle AUDİ Cup’taki performansı sonrası büyük övgü almıştı. Bu durum 20 yaşındaki eldivenin aşırı özgüvenle oynamasına sebebiyet verdi.

Alanya deplasmanındaki hataların temelinde de bu durumun olduğu vurgulandı. Her şeye rağmen teknik heyet kalede değişikliği düşünmüyor. Altay ile Ankaragücü ve Galatasaray maçlarına çıkılacak.

(Milliyet)
7 / 10

FENERBAHÇE’DE KALECİ SORUNU VAR MI?

<h2>FENERBAHÇE’DE KALECİ SORUNU VAR MI?</h2>
Fanatik yazarı Serkan Akcan, sarı lacivertlilerle ilgili şunları söyledi:

"Fenerbahçe’nin son şampiyon olduğu 2014’ten bu yana kaleci sorunu var ve her geçen sezon derinleşiyor. Fenerbahçe tarihine bakıldığında Schumacher’den Rüştü’ye kadar başarılı her dönemde kaleci dominasyonundan bahsetmek mümkün. Altay da Harun da iyi kaleciler ama Fenerbahçe’nin kalesini koruyacak ismin ’büyük’ sıfatıyla pekişiyor olması gerekir. Fenerbahçe şimdilik savunmasında zaaflar yaşıyorsa bunda kalecinin payı yadsınamaz."
8 / 10

FENERBAHÇE İTİRAZ EDERSE NE OLACAK?

<h2>FENERBAHÇE İTİRAZ EDERSE NE OLACAK?</h2>
Deniz Çoban, Fanatik Gazetesi’nde şunları yazdı:

"Öncelikle prosedürün nasıl işleyeceğine bakalım... Fenerbahçe TFF’ye yazılı olarak müracaat edecek. TFF bu itiraz üzerine MHK’den görüş isteyecek. MHK de hakemden yaşananlarla ilgili ek rapor talep edecek. Maçın hakemi ek raporunu sunacak. Bu rapora istinaden MHK, maçta kural hatası olup olmadığı ile ilgili görüşünü TFF yönetimi ile paylaşacak. TFF yönetimi kararını verirken hakem raporu ve MHK görüşünü elbette dikkate alacak fakat kararı kendi değerlendirmesi sonucu verecek. Alacağı karar tamamen MHK görüşüne aykırı da olabilir. Alınan kararla ilgili Tahkim Kurulu’na itiraz yolu açık olacak.

Kural çok açık

Kural "Vuruş kullanılırken, rakip oyuncular ceza alanını terk edecek kadar vakit bulamamışsa, hakem oyunu devam ettirir" diyor. "Vuruş yapılırken ceza sahasını terk etmemiş bir rakip oyuncu top için mücadeleye girerse, topa dokunursa vuruş tekrarlanır" diye de devam ediyor. Kurala göre baktığımızda Alanyalı Bakasetas ceza sahası dışından gelerek Jailson’a baskı yapıyor ve topa dokunuyor. Burada herhangi bir ihlalden söz edilemez.

IFAB tartışmaların önüne geçti

Cisse’nin ceza sahasından çıkmadığı için kendisine avantaj sağladığı yönünde serzenişler var. Kural koyucu IFAB bu tür tartışmaları önlemek için de bir sirküler yayınlayarak, doğabilecek tartışmaların önüne geçmeye çalışmış. 2 Ağustos 2019’da yayınlanan sirkülerde: "Bir oyuncu rakip oyuncuların ceza sahasını terk etmesini beklemeden oyuna başlamak isteyerek bir avantaj elde etmeye çalışırsa, sonrasında oluşabilecekleri de kabul etmiş sayılır!" diye açıklama yapmış. Dolayısıyla bu pozisyonda kural hatasından bahsedilemez.

İki ihtimal var

Elimizdeki görüntülerle, taç atışının ne zaman yapıldığı ve hakemin hangi aşamada düdük çaldığıyla ilgili bir kanaat oluşturamıyoruz. Burada iki ihtimalden söz edebiliriz.

1.İhtimal

Eğer hakem, Alanyalı oyuncunun tacı atmasını bekleyip, taç atıldıktan sonra oyunu durdurarak tacın tekrarlanmasını istemişse, bu bir kural hatasıdır. Maçın tekrarı gerekir. Çünkü taç atıldıktan sonra hakem yerinden atılmadığı için tacı tekrarlatıyorsa, Futbol Oyun Kuralları’na göre topu rakip takıma vermesi gerekir.

2.İhtimal

Diğer yandan hakem, Alanyalı oyuncunun tacı yerinden atmayacağını düşünerek, tacı atmadan müdahale ederek, tacın yerinden atılmasını istemiş olabilir. Taç atılmadan önce beden diliyle ve düdükle tacın yerinden atılmasını işaret edeceği sırada küçük bir sapmayla top oyuna girmiş de olabilir. Burada esas olan hakemin ne yapmak, olaya hangi aşamada müdahale etmek istediğidir. Hakem bu tacı ikinci ihtimali uyguladığı için yine aynı takıma attırmışsa, burada sorun yok diyebiliriz, kural hatası olmaz.

Net bir görüntü yok

Net karar veremememizin nedeni yeterli netlikte bir görüntüyü henüz görmemiş olmamızdan. Sahip olduğumuz görüntüleri temel alarak, hissiyatımı sorarsanız ben ikinci seçeneğin yaşandığı, Özkahya’nın taç atılmadan olaya müdahale etme isteğinde olduğunu düşünüyorum.

Türkiye’de her şey olabilir!

Tekrar kararı çıkar mı derseniz, o konuda net fikir ortaya koyamıyorum. Evrensel ilkelere ve elimizdeki görüntülere göre bu maç tekrar edilmez. Fakat Türkiye’de dönem dönem; zamana, kişilere ve kulüplere özel anlaşılmaz kararların verildiği oldu. Bu sefer de öyle bir karar çıkarsa şaşırmam."
9 / 10

FENERBAHÇE’DE 3 YOLCU

<h2>FENERBAHÇE’DE 3 YOLCU</h2>
Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal’ın kadroda düşünmediği Mehmet Ekici, Miha Zajc ve Sadık Çiftpınar ile yollar ayrılacak. (Fotomaç)
10 / 10

SİNAN ENGİN’DEN LUIZ GUSTAVO YORUMU

<h2>SİNAN ENGİN’DEN LUIZ GUSTAVO YORUMU</h2>
Beyaz TV yorumcusu Sinan Engin, Luiz Gustavo hakkında, "Bu Luiz Gustavo’nun Mehmet Topal’dan ne farkı var? Mehmet Topal, olsaydı, stoperde Luiz Gustavo’dan daha iyi oynardı. Mehmet Topal bedava gönderildi. Bana göre kadroda tutulabilirdi." dedi.