comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Soldado kaç maç ceza alacak? Soldado'nun Kayserispor maçındaki kırmızı kartı

09 Şubat 2019, Cumartesi 01:12
Soldado kaç maç ceza alacak? Soldado'nun Kayserispor maçındaki kırmızı kartı

Fenerbahçeli Soldado'nun Kayserispor maçında gördüğü kırmızı kartın İspanyol futbolcunun kaç maç ceza alacağı gündemde en fazla sorulan soruların başında geldi. 

FutbolArena - Soldado kaç maç ceza alacak? Kayserispor - Fenerbahçe maçında ilk yarının sonunda hakeme söyledikleri yüzünden direkt kırmızı kart gören Soldado, önümüzdeki hafta oynanacak olan Fenerbahçe - Atiker Konyaspor maçında cezalı duruma düştü. Peki Soldado Beşiktaş maçında oynayacak mı?


Fenerbahçe Haberleri: Soldado'nun Kayserispor maçında gördüğü kırmızı kart


Fanatik'ten Deniz Çoban, Soldado'nun pozisyonuyla ilgili olarak "Soldado hakeme karşı onur kırıcı bir dil kullandı ki, pozisyonun hemen ardından direkt kırmızı kart gördü. Bunun cezası en az 3, en fazla 7 maçtır. Eğer F. off demişse bunu Disiplin Kurulu küfür olarak kabul etmiyor ve 1 maç ceza veriyor. Eğer bu küfürün dışında bir şey söylemişse en az 3 maç ceza alacaktır." dedi. 

Deniz Çoban sosyal medya hesabından Fenerbahçe cephesinin tepki gösterdiği Şamil ile Mehmet Ekici pozisyonu hakkında ise, "Şamil, Mehmet Ekici'nin kramponuna yani daha korunaklı bölgesine basıyor. Bu pozisyon kırmızı kart değil. Kırmızı kart için hareketin yaralayıcı, acımasız olması, şiddet ve yoğunluk içermesi gerekir. Bunlar pozisyonda kısmen var." ifadelerini kullandı. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)