comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Sinan Engin patladı: "Kim lan Ozan Tufan?"

30 Ocak 2018, Salı 01:23
Sinan Engin patladı:

Fenerbahçe'de Ozan Tufan'ın kadro dışı bırakılmasıyla ilgili Sinan Engin'den flaş açıklamalar! 

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman tarafından kadro dışı bırakılan Ozan Tufan'la ilgili Sinan Engin sert açıklamalarda bulundu. Aykut Kocaman'ın hem Valbuena, hem de Ozan Tufan'ı değerlendirmesi gerektiğini söyleyen Engin, Beyaz TV'de şu ifadeleri kullandı:


Fenerbahçe'de Ozan Tufan neden oynamıyor?


Fenerbahçe Teknik Direktörü Ozan Tufan geçtiğimiz günlerde Tivibuspor'da yaptığı açıklamada, Ozan Tufan'ı kafasındaki oyun planında yeri olmadığı gerekçesiyle kadroda düşünmediğini açıklamıştı. 

SİNAN ENGİN'İN YORUMLARI
"TÜRKİYE'DE ANTRENÖRLÜK FARKLIDIR"

Antrenörlük sadece futbol takımını antrenman yaptırıp, 11 yazdırmak değil. Türkiye'de antrenörlük farklıdır. 

"KİM LAN OZAN TUFAN?"

Eğer bir futbolcuda yetenek varsa onunla uğraşırsın. Gerekirse gece gündüz onunla yatarsın. Kim lan Ozan Tufan bana problem olacak ya? Ozan Tufan bana problem olacak, onu kenara oynatacağım. Hasan Ali'yi orada oynatacağım. Ayıp biliyor musun! Yönetmeye, yönetiliğice ayıp. Fenerbahçe burası. Fenerbahçe burası. Sorunlu futbolcu diye bir şey olmaz. Sen parayı veren adamsın, yöneten adamsın. İdman bitiyormuş, Bursa'ya gidiyormuş. Gidemez abi. Sen yöneten adamsın, parayı verensin. 

"NİYE FATİH TERİM GERÇEĞİ VAR DİYORUZ"

Türkiye'de niye Fatih Terim gerçeği var diyoruz. Futbol dışı etkenleri çok iyi biliyor. Tavrıyla, karizmasıyla, kişiliğiyle çözüyor. 

"VALBUENA'YI ÇÖP YAPTIN"

Geleyim, durayım, futbolcuyu atayım kenara. Yok abi! Sen bu futbolcuya dünya para verdin. Sonuna kadar kullanacaksın. Malı değerlendireceksin. Valbuena'ya para verip alıyorsun, adamı çöp yaptın. Ben sorunlu, problemli futbolcu diye bir şey tanımıyorum. Bizde de İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman kavga etti. Yolladık, çağırdık affettik. Hallettik. Bitti! Sorun çözüldü. 

"OZAN TUFAN'IN DAHA AĞZI SÜT KOKUYOR, GELMİŞ PROBLEM YARATMIŞ..."

Ozan Tufan daha ağzı süt kokuyor. Fenerbahçe'ye gelmiş, problem yaratmış ve kadroda yok. Onu oynatmayacağım Hasan Ali'yi oynatacağım. Böyle bir şey yok. 1-2 milyon euro paralar kazanıyorsunuz. Böyle para yok hiçbir yerde. Git bir arkadaşından 100 lira borç iste, kimse vermez. Bu insanlar stada gidiyor. Adam simitin hesabını yapıyor maça giderken. Burada ağzı süt kokan bebe, milyon euro'lara almış, sorun yaratmış ve kadroda yok. Böyle bir dünya yok! Yönetmek çok önemli. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)