comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Şike Kumpası Davası 8. duruşma! Fenerbahçe Avukatı süreci açıkladı

14 Ocak 2019, Pazartesi 19:32
Şike Kumpası Davası 8. duruşma! Fenerbahçe Avukatı süreci açıkladı

Fenerbahçe Kulübü Avukatı Naim Karakaya, Şike Kumpası Davasıyla ilgili 8. duruşma ve bundan sonraki süreçle alakalı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Kulübü avukatlarından Naim Karakaya, Şike Kumpası Davası'nın 8. duruşmasının ardından gelişmeleri FB TV'de aktardı. 


Fenerbahçe Şike Kumpası Davası Haberleri (14 Ocak 2019 Pazartesi)


"SANIK SORGULAMALARI DEVAM EDİYOR"

"Bugün 8. duruşmayı başlatıyoruz. Sanık sorgulamaları yargılama içinde devam ediyor. Bir önceki mahkeme, sanıkların sorgulamalarını yapmalarını ve aksi halde susma hakkını kullanmış kabul edecekleri ve yargılamaya devam edileceği yönünde yönünde uyarı yapmıştı. Bugün 54. sanıktayız. Toplamda 107 sanığımız var. 25 tutuklu sanıklar içerisinde. Sorgu devam ediyor. Sanıkların sorgulamalarından dolayı çapraz sorgulama aşamasına geçiyoruz. Yargılamanın 5 günü Silivri'de devam edecek. Mahkeme şunu ilat etti: Bundan sonraki celse Nisan ayında olacak. Hızlı bir şekilde davayı karara bağlamaya doğru ilerleyeceğini ifade etti.
"SÜREÇ HIZLANDIRILDI"

Sonraki yargılamaları 10 gün, 30 gün, 30 gün şeklinde yapılacak. Bu bizim taleplerimiz doğrultusunda oluşmuş bir karardır. Bu kararı doğru buluyoruz. Biz bu yargılamanın hızlı bir şekilde sonuca varmasını istiyoruz. Gecikmiş adalet adalet değildir mantığıyla hareket ediyoruz. Gerek kulüp olarak, gerek yöneticilerimizin mağdur edildiği, hukuksuz uygulamaların takipçisiyiz. 

"YARGITAY KARARI..."

Naim Karakaya, Yargıtay kararıyla ilgili gelen soruya, "O dava Yargıtay Savcılığına getirildi. 5. ceza dairesi önünde. Henüz hangi tarihte biteceği yönünde bir şey öngöremiyoruz. Umudumuz 2019 içinde o davanın sonuçlanıp, bu haksızlığın tescillendirilmesidir." yanıtını verdi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (24 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.