comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Shane Larkin Fenerbahçe maçına damga vurdu! 'Çok açız!''

17 Mayıs 2019, Cuma 20:59
Shane Larkin Fenerbahçe maçına damga vurdu! 'Çok açız!''

Anadolu Efes'in Fenerbahçe'yi mağlup ederek tarihinde ilk kez Euroleague finaline kaldığı maça performansıyla damga vuran Shane Larkin ile antrenör Ergin Ataman müsabaka sonrasında konuştu. 

FutbolArena - Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko'yu 93-72 mağlup ederek tarihinde ilk kez Euroleague'de finalde mücadele etmeye hak kazandı. 

Performansıyla maça damga vuran Shane Larkin ile Anadolu Efes antrenörü Ergin Ataman maçın ardından beIN Sports'a açıklamalarda bulundu  Aynı zamanda Ergin Ataman da tarihinde ilk kez Euroleague finalinde mücadele edecek. 
SHANE LARKİN: "ÇOK AÇIZ"

"Uzun bir sezondu. Son maça kadar çok fazla çalıştık. Biz takım olarak birlikte hareket ediyoruz. Bizim için çok önemliydi. Bu yüzden kazanmak çok mutlu etti bizi. Ben takıma yardımcı olmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bireysel performansla ilgilenmiyorum. Ne gerekiyorsa onu yapmaya çalıştım. Sanıyorum bunun sonucu oldu. Bizim burada olmamızı kimse beklemiyordu. ERGİN ATAMAN: "EUROLEAGUE'İN EN İYİ TAKIMINI YENDİK"

"Bu bizim oyunumuz. Tüm sezon bu oyunu oynadık. Barcelona'da da deplasmanda kazanırken böyle oynadık. Şu anda Euroleague'nin en iyini takımını bu oyunla yendik. Umarım finalde de kazanacağız. Hücumda çok iyiydik. Sorumluluğu aldık. Euroleague'in ikinci döneminden itibaren Shane Larkin'in daha iyi oynadığını söyleyebilirim."

CSKA Moskova, Real Madrid, Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes arasında oynanan Eurolegue Final Four'da ilk finalist belli oldu. İspanya'da oynanan mücadelede Ergin Ataman'ın öğrencileri, Fenerbahçe Beko'yu farklı mağlup etti ve adını finale yazdırdı.

Anadolu Efes, Eurolegue'de karşılaştığı Fenerbahçe Beko'yu 92-73 mağlup etti ve CSKA Moskova ve Real Madrid takımları arasında oynanacak yarı final müsabakasını beklemeye geçti.

Anadolu Efes ile oynanan mücadeleyi lzlemek için İspanya'ya giden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç karşılaşma sonrasında büyük üzüntü yaşadı.

1P: 20-19
2P: 40-45
3P: 57 - 68 
4P: 73-92

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)