comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Servet Yardımcı: VAR sistemi kolay olsaydı her ülke aynı anda başlardı

11 Ekim 2018, Perşembe 13:38
Servet Yardımcı: VAR sistemi kolay olsaydı her ülke aynı anda başlardı

TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, A Milli Futbol Takımının Bosna Hersek ile oynayacağı karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - A Milli Futbol Takımımız, Bosna Hersek ile hazırlık maçında karşılaşacak. Bu mücadele öncesinde TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı açıklamalarda bulundu.

Servet Yardımcı, beIN Sports'a konuşurken Rize'de coşkulu bir ortam beklediklerini belirterek VAR sistemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
"RİZE'DE COŞKULU BİR SEYİRCİ OLACAK"

"İlk defa A Milli Takım, Rize'de oynayacak. Rize'de büyük bir tutku var. Rizeli futbolseverler milli takımımıza büyük destek verecek. Konya, Antalya ve Eskişehir'den sonra Rize'de de coşku ve tutkuyu görmek istiyoruz. Rize'deki seyirci sayısında artış var. Bugünkü maçtan sonra futbol tutkusunun artacağına inanıyorum."

"BOSNA MAÇI İYİ BİR PROVA OLACAK"

"Milli takımımız bir gençleştirme sürecinden geçiyor. 23-24 yaş ortalamasına sahibiz. İsveç maçında neler yapabileceğimizi gösterdik. Rusya maçında da iyi bir sonuç alacağımıza eminiz. Bosna Hersek maçı da iyi bir prova olacak."

"VAR SİSTEMİNDE TEK SORUNUMUZ TEKNİK AKSAKLIKLAR"

"VAR sistemi çok yeni. VAR sistemi çok kolay bir sistem olsaydı bütün ülkeler aynı anda kullanmaya başlardı. Zorlukları biliyorduk. 1 senedir çalışıyoruz. Teknik aksaklıklar olabilir. Almanya ve İtalya'dan bu konuda daha başarılıyız. Dünya Kupası'nda da sistemin ne kadar iyi olduğunu gördük. VAR devam edecek. Bütün paydaşlarla beraber çözüme odaklı bu sistemi sahiplenmemiz lazım. Geri dönüşü yok. Cesaretli davranarak bu sisteme çok önceden geçme kararı aldık. Bir alışma süreci var. Diğer ülkelerde farklı problemler varken bizde sadece teknik aksaklıklar var."

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.