comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Servet Çetin'den Ümit Özat, Aziz Yıldırım ve Drogba itirafları

11 Nisan 2019, Perşembe 20:22
Servet Çetin'den Ümit Özat, Aziz Yıldırım ve Drogba itirafları

Eski milli futbolcu Servet Çetin, FutbolArena'ya verdiği röportajda özel açıklamalar yaptı. Aziz Yıldırım, Didier Drogba, Ümit Özat ve Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe ve Galatasaray'ın eski milli futbolcusu Servet Çetin, FutbolArena'ya konuştu. Kariyeri hakkında flaş açıklamalarda bulunan Servet Çetin, Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım ile olan anısı ve Galatasaray maçında Didier Drogba ile yaşadığı gerilimi anlattı. Spor Toto Süper Lig'de Medipol Başakşehir'i şampiyonluğa yakın gören Servet Çetin, kendisini kadro dışı bırakan Ümit Özat hakkında da konuştu.
 

Servet Çetin'den Fenerbahçe ve Galatasaray açıklamaları


Mersin İdmanyurdu'nda Ümit Özat tarafından kadro dışı bırakılmasını yorumlayan Servet Çetin, "Benim takım arkadaşım sonuçta. Sıkıntı yok. Beni Mersin İdmanyurdu'nda kadro dışı bırakmıştı. Ağzı laf yapar, komiktir. Takım kaptanıydım, ikinci sene benimle devam etmek istemediler. Çünkü personelin, futbolcuların hakkını savunan, yöneticilerle görüşen biriydim. Zaten ilk senemizde kimsenin kulüpte bir kuruşu kalmadı. Paraların peşinde koştuğunuz için yöneticiler sizi istemez. Transfer yasağı olmasına rağmen anlaşmak istemediler. 2. sezon 3'te 0 yaptılar. Transferin son günü benimle anlaşmak istediler. Anlaştık ama sonra benim dizimden ameliyat problemlerim oldu. Sonra Ümit Özat hoca olarak geldi. Ben oynayamıyorum ve takım kaptanıyım. Her maçtan sonra primlerimizden kesinti yapıp personele dağıtırdık. Kayserispor maçını kazandık. Primleri Ümit Özat dağıttı. Normalde bir hocanın bu işlere karışmaması lazım. Herkesin primi bellidir, hesabına yatırılır. Ümit Özat'ın odasına çıktım. Herkes primini alıyor, yüzde 10'unu kesiyoruz. Hoca buna karışmak istedi. Vermek istemedi. 'Bu seni ilgilendirmez, 60-70 tane gariban var onlara veriyoruz' dedim. Tepkimi gösterdim sonra beni kadro dışı bıraktı. Düşünün bir de takım arkadaşımdı. Sıkıntı yok. Kötülüğünü istemem. Her zaman başarılı olsun. Yıllarca Türk futboluna hizmet etmiş. Allah yolunu açık etsin." ifadelerini kullandı.

AZİZ YILDIRIM İLE DAMAR TÜRKÜ ANISI
Aziz Yıldırım ile bir anısını anlatan Servet Çetin, "Soyunma odasında kimi sessiz oturur, kimisi canlı müzik dinlerdi. Bende de kulaklık varken başkan soyunma odasına geldi. Beni görünce "Ne dinliyorsun" dedi. "Başkanı türkü dinliyorum" dedim. "Ver bakayım" dedi. Herkes beni yabancı müzik dinleyen Almancı sanıyor. Başkan bir dinledi, damar çalıyor. "Bu ne oğlum Allah senin belanı vermesin" dedi. Kesin içinden 'Sen bunları dinleyip, nasıl top oynuyorsun' demiştir." sözlerini sarf etti.

"KEWELL İLE BAROS HEMEN GİTTİLER"

Galatasaray'daki türkü anısına da değinen Servet Çetin, "Galatasaray'da oynarken fitnessa herkesten önce girerdim. Türkü dinleyerek çalışırım. Kewell ile Milan Baros geldi, hemen gittiler. Çok şikayetçiydiler. Fenerbahçe'de de öyleydim. Herkes benden çekinir, değiştir de diyemezdi. İfadem gereği öyle ama çok duygusalımdır. Türkü dinleyenden zarar gelmez" diye konuştu.

"DROBA İLE SAHADA BARIŞTIK"

Drogba ile yaşadığı gerilimi anlatan Servet, "Drogba benim için dünyanın en iyi defans oyuncularından biri demiş, abartmış. Mevkiim gereği ve mizacım nedeniyle sahada biraz sert olduğumu düşünüyorum. Hayatım boyunca kimseye kasti bir şey yapmadım. Pozisyon icabıdır, müdahaleden kaynaklıdır. İzmir'deydik, Fildişi ile oynuyorduk. Pozisyon icabı Drogba'ya hamle yaptım, o da benden önce davranınca kramponunu yırttım. Saha dışına çıktı. Bayağı da tepki falan gösterdi. Oyuna girdikten sonra defalarca özür diledim. Saha içinde barıştık. O sertlikten dolayı ve sürekli mücadele ettiğimiz için aklında kalmış olabilir. Galatasaray'a geldiğinde Eskişehir'de oynuyordum. Bir pozisyonda yine sert bastım. Düştü, çok fazla yayınladılar. Böylesine kaliteli bir oyuncunun böyle bir şey söylemesi benim için onur vericidir." ifadelerini kullandı.

"BAŞAKŞEHİR ŞAMPİYON OLUR"

Süper Lig'deki şampiyonluk yarışına değinen Servet, "Çok önce söylemiştim. Bu sene Başakşehir'in şampiyon olacağını düşünüyorum. Beşiktaş ile Galatasaray'ın puanı aynıyken, Galatasaray'ın zorlayacağını söylemiştim. Başakşehir büyük takımlara karşı çok puan kaybetmiyor, geçen senelerde sırf Anadolu takımlarına puan kaybetmişti. Son haftalarda aynı şeyi yaşamazsa Başakşehir şampiyon olur." dedi.

"ESKİŞEHİRSPOR'DAN BAŞKAN YÜZÜNDEN AYRILDIM"

Eskişehirspor kariyerini anlatan Servet Çetin, "Eskişehirspor kesinlikle Süper Lig'i hak eden bir takım. 2 yıl oynadım. Eskişehirspor'dan o dönemdeki başkanda dolayı ayrılmak zorunda kaldık, küme düştüler. Maddiyata bağladılar. Paraları indirmek istediler, sonuç olarak takımı düşürdüler. Çok iyi bir takım vardı, onu bozdular. Düştü ne oldu? Bir sürü borçla cebelleşiyorlar." yorumunu yaptı.

FATİH TERİM'E OZAN KABAK ÖVGÜSÜ

Fatih Terim'in Ozan Kabak'ı parlatmasını yorumlayan Servet, "Fatih Hoca şans vermeseydi, Ozan bir yere gelebilir miydi? Gelme şansı sıfır. Bir sene oraya kiralık gidecekti, ikinci sene Galatasaray'a geri dönecekti. Antrenmanlara çıkacaktı, oynamayacaktı ama şans buldu ve nerelere geldi. Daha da iyi yerlere gelecek. O yüzden gençlere şans vereceksiniz. Hatayı tecrübeli de tecrübesiz de yapıyor." dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!