comScore
1 / 9

Sergen Yalçın'dan Fenerbahçe'ye Ozan Tufan müjdesi

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig’in 18. hafta maçında sahasında Sivasspor’u 2-0’lık skorla mağlup eden Aytemiz Alanyaspor’da Teknik Direktör Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.

 

2 / 9
"Maçtan 2-0’lık skorla ayrıldık. İkinci yarı biraz daha kontrollü oynadık. Oyuncuların performansından memnunuz. Ligin ikinci yarısına başlangıcımız gayet iyi" dedi.

3 / 9
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Fenerbahçe’den kiraladıkları Ozan Tufan’ın son durumu hakkında da konuştu.

4 / 9
Bir gazetecinin, Ozan Tufan’ın performansını sorması üzerine yanıt veren Sergen Yalçın, "Villafanez ile Ozan Tufan değişikliğini sakatlıktan dolayı yaptık. Kendisi oyundan çıkmak zorunda kaldı.

5 / 9
Ozan’ın durumu da iyi, yavaş yavaş futbol oynayacak hale geliyor. Biraz zorlanmasına rağmen iyi işlerde yaptı. Biraz zamana ihtiyacı var. Biraz beklemek lazım. Ozan aylardır maç oynamamış bir oyuncu.

6 / 9
Fizik, güç olarak herkesin gerisinde. Oynatarak hazırlamak niyetindeyiz. Hazırlanması için oynaması lazım. Çok konsantre ve çok iyi çalışıyor. Geldiğinden beri sürekli ölçümler yapıyoruz. 5 kilo kaybetti.

7 / 9
Fazla kilosu kalmadı yani. Hem hazırlanacak, hem kilo verecek, hem de oyuna dönmek için çaba sarf edecek. İkinci yarıda bize ciddi bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Diğer oyuncularımızdan da çok memnunuz.

8 / 9
Özellikle Efecan, Campos, Jr. Fernandes, Villafanez, Cisse olsun. Ofansif hatta oynayan oyuncularımız bugün çok etkiliydi. İyi işler yaptılar. Başlangıçta kadro riskli gibi görünse de, oyuncuların mantalitesi bu riski belirler.

9 / 9
Koşmazsan, mücadele etmezsen doğal olarak kadro riskli olur. Oyuncularım mental olarak bugün maça çok iyi hazırlandı. Oyuncularımın hepsine teşekkür ediyorum" diye konuştu.