comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Derbide Fatih Terim ile Serdar Aziz bir araya geldi mi?

16 Nisan 2019, Salı 09:39
Derbide Fatih Terim ile Serdar Aziz bir araya geldi mi?

Fenerbahçe'nin ara trasfer döneminde Galatasaray'dan transfer ettiği Serdar Aziz'in Fatih Terim reaksionu oldukça merak ediliyordu.

FutbolArena - Fenerbahçe ile Galatasaray hafta sonu oynanan dev derbide karşı karşıya gelirken, bu derbide en çok merak edilen konuların başında Galatasaray Teknik Direktörü tarafından kadro dışı bırakılan ve Fenerbahçe'ye transfer olan Serdar Aziz'in tecrübeli teknik adam ile olan buluşmasıydı.


Fenerbahçe Haber: Fatih Terim ile Serdar Aziz tokalaştı mı?


Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oyanan derbi hakem tartışmaları ile noktalandı. Gözler, sarı kırmızılı takımda teknik direktör Fatih Terim tarafından ara transfer dönemi başlangıcında kadro dışı bırakılan ve olaylı bir şekilde Fenerbahçe'ye transfer olan Serdar Aziz'in bu dev müsabakadar karşılaşmasıydı.

BİR ARAYA GELMEDİLER
Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre, Fatih Terim ile Serdar Aziz mücadele öncesinde bir araya gelmedi. Serdar Aziz'in bazı Galaatsaraylı futbolcularla selamlaştığı ancak Fatih Terim ile derbi öncesinde görüntü vermediği kaydedildi.


Galatasaray Haberleri: VAR konuşmaları yayınlanacak mı?


AK Parti kurucularından eski TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Futbol siyasetten daha gergin. Hakem hatalarının en aza indirilmesi için Video Hakem sistemini AK Parti olarak biz getirdik. Dün akşamki derbi sonrası ortalık ayağa kalktı. Federasyonumuza çağrı yapıyorum, yapılması gereken şey VAR kayıtlarının kamuoyu ile paylaşılmasıdır." dedi.

MUSTAFA CENGİZ NE DEDİ?

"Konyaspor maçının kayıtlarını bize değil kamuuyouna açıklanmasını istedik. Cevap verilmedi. 15 gün cevapsızlık süresi var. Cevap gelmeyince IFAB'a başvurduk. Bize gelen yanıtı söylüyorum: Bu konuda yerel federasyon yetkilidir. IFAB açıkça TFF bunu açıklayabilir diyor."

IFAB'IN BU KONUDA KARARI NE?

VAR konuşmalarının yayınlanması konusunda IFAB'ın son protokolünde yer alan madde şu şekilde:

"VOR'un yanı sıra hakem, VAR ve AVAR arasındaki iletişim (sesli olarak) filme alınmalıdır. Bu görüntüler kamuya açıklanmayacak ve yalnızca hakem ve VAR eğitimi için ya da maçın, istişarenin veya incelemenin şeffaflığı ve dürüstlüğü açısından bir soru işareti uyandığında kullanılacaktır."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!