comScore
1 / 13

Serdar Ali Çelikler: "Kararlı ve baskılı bir Fenerbahçe"

FutbolArena - Fenerbahçe Süper Lig’in 29. haftasında deplasmanda Sivasspor’u 1-2 mağlup etti. Maçın ardından Habertürk Gazetesi’nden Serdar Ali Çelikler değerlendirmelerde bulundu.

2 / 13
F.Bahçe dışarıda iyi; içeride puan kaybı yapıyor. Deplasmanda ligin en iyi takımı. Bunun sebebi genel olarak şu: Kapanan takımlara karşı zorlanma... Evinde biraz daha öne çıkan takımlara karşı pozisyon bulabiliyor.

3 / 13
Bu mantık çok da yanlış değildi. Ama dün Samet Aybaba; tıpkı Kadıköy’deki gibi oynatmak istedi takımını. "Geride kapanalım, hızlı çıkalım" düşüncesindeydi. Ancak 3 temel nokta ’planı’ bozdu.

4 / 13
1- Sivas anormal kötü savunma yaptı. Pozisyon hataları bir yana felaket bireysel hatalar yaptılar. Yani ’kalabalık durma’nın hayatta bir karşılığı yok. Hasan Ali asist yaptı, 2. golü az daha Şener atıyordu. Yani bekleri kovalaması beklenen ’kanat kazmaları’ bir işe yaramadı.

5 / 13
2- F.Bahçe iyi baskı yaptı. Zaten tel tel dökülen Sivas savunmasına kararlı bir baskı uyguladılar. Dönenleri de toplayınca çok rahat hücum devamlılığı sağladılar.

6 / 13
3- Tek hücum planı olan kontrayı 2 kez yakalayan Sivas, her ikisinde de Bifouma’nın beceriksizliğine takılınca kaçınılmaz son oldu.

7 / 13
F.Bahçe haklı bir galibiyet aldı. Sivas’ın kötü bir gününde olması galibiyetin tek açıklaması değil. F.Bahçe kararlı durdu, baskılı oynadı ve kazanmayı bildi.

8 / 13
Böylece kendisi açısından kritik virajdan hata yapmadan döndü. Kendisi açısından tek olumsuz not, 4 maç sonra gol yemesi olarak adlandırılabilir.

9 / 13
F.Bahçe’nin başında 191. maçına çıkan Aykut Kocaman’ı tebrik ederim. Samet Aybaba’ya ise şunu sormak isterim: Hocam Robinho’dan daha iyi 10 oyuncunu varsa ne mutlu size!

10 / 13
Yok eğer ondan daha iyi oyuncularınız yoksa ve Robinho’yu oynatmayarak amacınız ’iyi savunma yapmak’ ise bunu neden beceremediniz?

11 / 13
Robinho’nun oynatılmaması ligin marka değeri açısından da yanlıştır. Türk teknik adamların artık ligin genel kalitesine katkısını da tartışmalıyız.

12 / 13

HASAN ALİ

<h2>HASAN ALİ</h2>
Gayet iyi bir maç çıkardı, şık bir asist yaptı. Gereğinden fazla eleştirilse de hemen her maçta elinden geleni yapan iyi bir profesyonel.

13 / 13

SAMET AYBABA

<h2>SAMET AYBABA</h2>
Takımını hiçbir anlamda iyi hazırlamamıştı.