comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Serdar Ali Çelikler: "Fenerbahçe'ye yağmurlu havada su yok demektir"

04 Ağustos 2020, Salı 19:06
Serdar Ali Çelikler:

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, TFF'nin açıkladığı harcama limitlerini değerlendirdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe kulübü TFF'nin açıkladığı harcama limitlerinin kabul edilemez olduğu yönde bir açıklama yaparken, taraftarlar da sosyal medyada bu karara büyük tepki gösterdi. 

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler ise TFF'nin açıkladığı harcama limitleri hakkında, ""Hiç uzatmaya gerek yok. Bu açıklanan limitler açıkça şu demek; Galatasaray dışında kimse transfer yapamaz. Fenerbahçe'ye yağmurlu havada su yok." ifadelerini kullandı. 
SERDAR ALİ ÇELİKLER'İN HABERTÜRK YAZISI

"OLAY LİMİT DEĞİL"

Olay limit falan da değil aslen. Olay F.Bahçe'yi o meşhur borç yapılandırması için bankalarla masaya oturtmaya mecbur etmek; F.Bahçe'yi de bu anlaşmaya imza atan G.Saray - Beşiktaş ve Trabzonspor gibi kamuya borçlu bırakmak. Hatta biraz ileri gidelim ileride satılabilir meta haline dönüştürmek. Açıkça 'sisteme' uyum sağlayan takım haline getirmek. F.Bahçe anlaşmaya yanaşırsa limitleri açılır. 2 yıl sonra Ali Koç zorla gönderilir ve yerine 'Sistem' uyum sağlayacak biri getirilir. Bu borç ödenemeyeceği için F.Bahçe belki de icradan satılır.

"Ali Koç bu TFF'yi yıksın" argümanı tamamen boş laf çünkü bu durum TFF, Limit vs. meselesi değil sen hala anlamadın mı? Koç'un yapması gereken F.Bahçe'yi istenmediği yerde tutmamasıdır. Kongre-Divan neyse yetkili organ toplayıp Almanya'dan bir kulüp alıp F.Bahçe adıyla orada adil yarışma ortamında bu kulübü dünyaya açmak bence tek çare. Bir nevi beyin göçü.

Bu "sistem"de olmamak F.Bahçe bağımsızlığıyla alakalıdır. Gerisi laf-ı güzaftır.

Limit dediğin şey mevcut futbolcu sözleşmelerinin de içinde bulunduğu miktardır. Yani bırak transfer yapmayı mevcut oyuncuların maaşı bile karşılanmıyor. Vedat Muriqi'yi 60 milyon Euro'ya satsanız dahi 20 milyon Euro'sunu limite ekletebiliyorsunuz. Ali Koç 1 milyar Euro'luk sponsorluk bulsa 333 milyon Euro'su ancak limite eklenebiliyor. Ama bankalarla anlaşmaya imza atınca 250 milyon lira anında hesabınızda. Trabzonspor limiti de F.Bahçe civarında ama Trabzonspor banka anlaşmasına imza attığından transfer kabiliyeti var. Varın siz görün neden “bu anlaşmaya zorluyorlar” dediğimi!

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"