comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Serdar Ali Çelikler: "Caner Erkin'in Fenerbahçe'den gitmesinin sebebi Ali Yıldırım"

10 Kasım 2017, Cuma 11:24
Serdar Ali Çelikler:

Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe'nin yaşadığı krize neden olan yöneticilerden birinin Ali Yıldırım olduğunu söyledi.

FutbolArena - Serdar Ali Çelikler, köşe yazısında Caner Erkin'in Fenerbahçe'den ayrılmasının nedenlerini anlattı.

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu krize neden olan kişinin Ali Yıldırım olduğunu belirtti.
Serdar Ali Çelikler, Habertürk'teki yazısında Caner Erkin'in neden ayrıldığına da açıklık getirdi.
 

Serdar Ali Çelikler'in Fenerbahçe yazısı


Fenerbahçeliler'in bu günlerde en çok muhattap olduğu soru yine “Ne olacak bu Fenerbahçe'nin hali?” sorusu. Yıllar öncesinde kalmış olması gereken bu soru öbeği, son 4-5 yılda yine hortladı. Ama bilhassa son haftadaki, “Geleneksel İstifa Oyunları” kapsamında Kocaman'ın yarım ağız çıkışıyla iyice arttı. Tüm Fenerliler'in ağzında Kocaman'dan; Aziz Başkan'dan şikayet var. Ama bence asıl önemli problem noktasından biri gözden kaçırılıyor; başkanın kardeşi Ali Yıldırım. Bana göre Fenerbahçe'nin fevkalade kötü yönetilen futbol şubesinin bu kadar olumsuz gitmesinin en büyük nedeni Ali Yıldırım.

"ALİ YILDIRIM FUTBOLDAN ANLAMIYOR"

Bir kere küçük Yıldırım, futboldan ağabeyi kadar bile anlamıyor. Anlasa, Kocaman'ın son istifa tiyatrosundan sonra uçakta bazı futbolculara “Hocayı sizler yediniz” diye çıkışmaz. Fenerli oyuncuların kapasitesinin bu kadar olduğunu bilir.

İkincisi Aykut Kocaman'ı büyük hoca falan sanmaz. Ama daha da vahimi Ali Yıldırım ne zaman gelse muhakkak birilerinin kellesi gidiyor. Ali-Aykut ikilisi başkanı gaza getirip Alex'in yenme operasyonunu bizzat yöneten ikilidir.

Aynı Ali Yıldırım, Caner'in Fenerbahçe'den kopmasına yol açan olaylar zincirinin ilk noktasıdır. Bugün F.Bahçe yönetimi içinde Ali Yıldırım'ın icraatlarının yanlış olduğunu; başkanı yanlış yönlendirdiğini düşünenler vardır ve haklıdırlar. Fenerbahçe'nin son şampiyonluğunun Ali Yıldırım'ın futbol şubesinde olmadığı yıl olması da tesadüf değildir

Ha keza başkanın 2 kez kendisini gönderdiği de malumdur. Alex'in ayrılırken yaptığı son basın toplantısındaki “Başkana saygı duyuyorum çünkü haksız olduğunu düşündüğüm konularda bile yüzüme konuştu. Ama kardeşi ile teknik direktör hep arkamdan konuştular” cümlesi de yerli yerinde duruyor

Ali Koç'la girişilen büyük yarışta kendisine puan kaybettirecek olaylara tahammülü olmayan Aziz Başkan'a ‘en başta futbol şubesini kardeşinden almasını' öneririm.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)