comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Semih Şentürk'ten yıllar sonra Fenerbahçe, Alex, Aykut Kocaman itirafı: 'Meğer Aziz Yıldırım demiş ki...'

19 Ocak 2018, Cuma 00:30
Semih Şentürk'ten yıllar sonra Fenerbahçe, Alex, Aykut Kocaman itirafı: 'Meğer Aziz Yıldırım demiş ki...'

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Semih Şentürk, Tivibuspor'a konuk oldu ve yıllar sonra sarı lacivertli takımdan ayrılmasıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcunun Alex, Aykut Kocaman ve Aziz Yıldırım'la ilgili sözleri de oldukça gündem yaratacak. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin nöbetçi golcü lakaplı eski futbolcusu Semih Şentürk'ten bomba açıklamalar! Şu anda Eskişehirspor'da forma giyen Semih Şentürk, Fenerbahçe'den ayrılma süreciyle alakalı dargınlığını söylerken, Aziz Yıldırım'la ilgili yıllar sonra gündem yaratacak itiraflarda bulundu. Tivibuspor'a konuk olan Semih Şentürk'ün açıklamaları:


Fenerbahçe'de Semih Şentürk - Alex de Souza haberleri


Semih Şentürk, Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Alex de Souza'yı şu sözlerle anlattı:

"ALEX AĞABEYİM GİBİYDİ"
Kariyerimin %30, 40'ının sahibi Alex. Benim için çok özel birisidir. Hem aile yaşantısıyla örnek aldığım, hem antrenmanlarda, hem maçlarda... Yardımsever. Abim gibiydi. Öz abim olsa bana böyle davranmaz herhalde.  Ben Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra gittiğim her takımda bana Alex'i sordular. Şu anda oynadığım Eskişehirspor'da bile sordular. 


Fenerbahçe'de Alex de Souza - Aykut Kocaman tartışması 


Fenerbahçe'de yıllar önce Aykut Kocaman ile Alex arasında yaşanan kriz hakkında konuşan Şemih Şentürk, "Aykut Kocaman ile Alex'in anlaşamadığını düşünüyorum. Aykut Kocaman'la sürtüşmesi oldu. Aykut Kocaman'ın kamp başlamadan önce açıklaması vardı. Alex koşarsa oynayacak gibiydi. Aykut hocanın b öyle bir takıntısı var. Şampiyon olduktan sonra koşu mesafelerine yönelmeye başladı hep. Aykut hocanın prensibi ve çalışma şekilde. Haftada 3-4 antrenmanda koşu mesafelerine bakılır. Tahtada kim kaç km koştu ona bakılır." diye konuştu. 

"AZİZ YILDIRIM, KEZMAN'I OYNAT DİYE ZİCO'YA BASKI YAPIYORMUŞ"

İçerde Kasımpaşa maçı vardı. Mağluptuk, girdim. Alex'e asist yaptım. 2 dakika sonra galibiyet golünü attım. Yasin Çakmak ile Volkan Babacan kulübedeydi. Onlar dedi ki, gol atarsan kulübeye gel. Tepki olarak kafamda bir şey yok. Gol attım onların yanına oturdum. Böyle oturdum, gol sevinci yaptım. Sabah kalktım, her yer manşet. Gol sevincimi konuşuyorlar hocaya tepki gösterdi diye. Az oynadığım için ertesi gün idman var. Kramponlarımı bağlıyorum, sahaya çıkacağız. Bir baktım birisi arkamdan eşofmanını çekti. Bir baktım Zico. Bana mı tavır yapıyorsun? Sen böyle yapmazdın dedi. Yok arkadaşlarım çağırı dedim. Oğlum ben seni hep oynatmak istiyorum ama Aziz Yıldırım, Kezman'ı oynat diye baskı yapıyor. Satacakmış çünkü. Normalde kızmaam lazım Aziz Yıldırım'ı niye dinliyorsun diye ama gelip böyle bir açıklama yapması da güzeldi. 


Semih Şentürk Fenerbahçe'den neden ayrıldı?


Semih Şentürk, Fenerbahçe'den ayrılık süreciyle alakalı ise son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"DARGINLIĞIM VAR. SESSİZ SEDASIZ OLMAMALIYDI"

Kimseye kin beslemem ama kırgınlığım, dargınlığım oldu. Şu an mesela Fenerbahçe'den ayrılalı 4.5 sene oldu. Niçin ayrıldığımı bilmiyorum. Aziz Başkan ile görüşme talebinde bulundum. Maalesef görüşemedim. CEO ile görüştürdüler. Vefasızlık var diye düşünüyorum. Benden sonra çok kişi ayrıldı. Kimseyle böyle güzel bir şekilde ayrılmadığını düşünmüyorum. Galatasaray kulübüne bakıyorsun. Geçen hafta Sabri gidiyor maça, plaket veriyorlar. Bunlar güzel şeyler. Ben ölünceye kadar Fenerbahçe'de oynamayacaktım ama güzel bir şekilde ayrılabilirim. Sessiz sedasız ayrıldım ve 14-15 senenin karşılığı bu olmamalıydı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)