comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Sema Tuğçe Dikici: 'VAR sistemi sonrası yorumcular ne konuşacak?'

16 Ağustos 2018, Perşembe 11:44
Sema Tuğçe Dikici: 'VAR sistemi sonrası yorumcular ne konuşacak?'

Spor yazarı Sema Tuğçe Dikici, FutbolArena'ya özel açıklamalar yaptı. Dikici, Spor Toto Süper Lig'in Avrupa'daki yerinden VAR sistemine kadar önemli noktalara değindi.

FutbolArena - Spor yazarı Sema Tuğçe Dikici, FutbolArena mikrofonlarına özel değerlendirmelerde bulundu.

Sema Tuğçe Dikici, Türkiye'deki futbol ikliminden VAR sistemine kadar önemli noktalara değindi. Dikici, VAR sistemi sonrası futbol yorumcuların ne konuşacağını merak ettiğini söyledi.
 

Sema Tuğçe Dikici'nin FutbolArena'ya verdiği röportaj


"VAR SİSTEMİ ÇOK İYİ BİR GELİŞME"
"VAR sistemi yeni bir uygulama. Dünya Kupası'nda gördük. Geri dönüşleri ve kararları gördük. Türkiye'de bambaşka bir futbol iklimi var. Şunu çok merak ediyorum; VAR uygulamasından sonra spor yorumcuları maçlardan sonra neler konuşacak, merak içindeyim. VAR sistemi futbolumuz adına çok iyi bir gelişme. "

ÜÇ BÜYÜKLER, REKABETİ UNUTUP BİR ARAYA GELEBİLİYORLAR

"Avrupa'da Latin Amerika'da tribünleri birbirinden ayıran etkenler arasında, tarihsel, ekonomik, siyasi vs birçok ayrışma söz konusu... Yani İspanya'da toplumsal bir olayda Real Madridli ve Barcelonalı taraftarları bir arada göremezsiniz. Bu çok nadirdir. Ülkemizde bazı kritik dönemleri gördük. Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı rekabeti unutup bir araya geldiler. Bu bizim futbolumuzun en güzel yanlarından biri. Biz sadece bağlı olduğumuz renklerde ayrılıyoruz. Onun dışında hiçbir siyasi, mezhepsel ya da ekonomik bir ayrışma yok."

"KADINLAR FUTBOL SEKTÖRÜNDE BAŞARILI"

"Profesyonel anlamda bu işi yapan ve masanın arkasında olan çok sayıda başarılı kadınlar var. Federasyonda, gazetelerde televizyonlarda kadınlar var. Futbolun sadece erkekler için icat edildiğini düşünmüyorum. Bu oyunu ilk erkekler oynadı. Erkekler küçükken futbol oynarken kadınlar ip atlardı ama bu kadınların futboldan anlamadığını göstermez. Kadınlar da futbol sektöründe çok başarılı."Spor yazarı Sema Tuğçe Dikici, FutbolArena mikrofonlarının sorularını yanıtlarken futbolda artık paranın konuşulduğunu söyledi.

"TÜRKİYE GELİŞMEKTE OLAN BİR LİGE SAHİP"

"Avrupa liglerine kıyasla bizim ligimiz biraz geride. Endüstriyel açıdan da böyle bir durum ortada. Futbolda artık başarıdan ziyade para da konuşuluyor. Premier Lig aldı başını gidiyor. Bundesliga keza öyle. Tribünler %99 kapasiteyle doluyor. Serie A, La Liga da aynı şekilde... Süper Lig, Avrupa'da gelişmekte olan bir lig. Bizim farklılığımız biz ekonomik açıdan kendi yağımızla kavrulan bir lige sahip olmamız ama bir yandan da gelişmekte olan ligler arasındayız. Çünkü futbolu seviyoruz."

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!