comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Selim Soydan'dan hakemlere: "Çal kardeşim, korkma"

10 Aralık 2019, Salı 11:53
Selim Soydan'dan hakemlere:

TFF'de yöneticilerinden Selim Soydan, Süper Lig'deki hakem kararları hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF A Milli Takımlar Sorumlusu Selim Soydan, beIN Sports'a röportaj verdi. Süper Lig'deki hakem kararları hakkında konuşan Soydan, VAR sonrası hakemlerin korkmaya başladıklarını ve cesaretlerini kaybettiklerini söyledi.

"KORKMA, ELİNDEKİ DÜDÜĞÜ İYİ KULLAN"
"VAR geldikten sonra maalesef hakemlerin şahsiyetleri kayboldu. Korkmaya başladılar, 'VAR karar versin, ben vermeyim' diyorlar. Böyle olmaz. Geçen yıla kadar 100 sene bu futbol oynandı. VAR mı vardı? Ofsayt vardı, penaltı vardı. VAR gelince hakemler artık 'ben hata yapmayayım' diyor. Aslında orada kararları sen vermelisin. Korkma, elindeki düdüğü iyi kullan. Öttürdüğün düdük milyonları ayağa kaldırıyor. Bu düdük çok etkili bir şey. Bunu iyi kullanacaksın. Bir hata mı gördün çal kardeşim."

"HAKEMLER SAKLANMAYA BAŞLADI"

"Hakemler saklanmaya başladı, cesaretlerini kaybetmeye başladılar. MHK Başkanı buna ne yapsın? Seni çıkarıyor maça ve iyi yönet diyor. Hakemlerimizin hepsi kuralları çok iyi biliyor ama oyunu bilmiyorlar. Oyun çok önemli. Bir pozisyondan sonra hangi pozisyonun gelebileceğini tahmin edemiyorlar. Bir tane çok iyi hakemimiz var. Kim ne derse desin Cüneyt Çakır çok farklı bir hakem. Bu adamlara sahip çıkmak lazım. VAR'ı ancak eğitim düzeltir."

"GÖRDÜĞÜNÜ NİYE ÇALMIYORSUN?"

"1 hafta içerisinde aynı pozisyon oldu. Gördüğünü niye çalmıyorsun? Kaleci yerinde durmuyorsa o anda çal düdüğü uyar. Aynı penaltı, 1 hafta önce oldu oyna dedi. Bunlar yanlış. Ben Fenerbahçeli olduğum için söylemiyorum. Çal kardeşim, hatalı da olsa çal. VAR olduktan sonra hakemler korkmaya başladı." 

"NİHAT ÖZDEMİR VE ZEKERİYA ALP ÇOK AHLAKLI"

"MHK'de Tahkim'de kimlerin olduğunu bile bilmiyoruz. Nihat Özdemir çok ahlaklı, dürüst bir adam. Türk sporunun bu sene kurtuluşu olacak. Zekeriya Alp çok ahlaklı bir adam. Zekeriya Alp görevi bırakırsa Türk sporu çok büyük bir yara alır. İnsanlar egolarını bıraksın artık."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"