comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Selçuk Dereli açıkladı: 'Enner Valencia'nın penaltı pozisyonu'

11 Eylül 2020, Cuma 22:27
Selçuk Dereli açıkladı: 'Enner Valencia'nın penaltı pozisyonu'

FIFA kokartlı eski hakem Selçuk Dereli, Enner Valencia'nın Çaykur Rizespor maçındaki penaltı pozisyonunu FutbolArena'ya yorumladı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in ilk haftasında Çaykur Rizespor'u 2-1 mağlup etti. FIFA kokartlı eski hakem Selçuk Dereli, Fenerbahçe'nin son dakikalarda kazandığı penaltıyı değerlendirdi. Dereli, Enner Valencia'nın pozisyonunun penaltı olduğunu söyledi.
 

Fenerbahçe'nin pozisyonu penaltı mı?


FutbolArena TV'de yayınlanan Maç Günü programına bağlanan Selçuk Dereli, Fenerbahçe'nin ikinci penaltı pozisyonu için şu yorumlarda bulundu:

"PENALYI KARARI DOĞRU"
"Ben burada hakeme niye penaltı verdin diyemem. Ancak penaltı vermese 'Buna nasıl penaltı vermedin?' de diyemem. Görüntü çok net değil. Ancak şimdi Fenerbahçe'nin penaltısını başka bir görüntüden izledim. Hava topuna çıkan Valencia'ya, Moroziuk tarafından bir faul var. Oyuncuyu bozuyor. Penaltı kararı doğru."

FENERBAHÇE'NİN YEDİĞİ GOLDE FAUL VAR MI?

Selçuk Dereli öte yandan "Fenerbahçe'nin yediği golden önce Ferdi'ye faul var mı?" sorusunu yanıtladı. Dereli, "Gol temiz. Faul yok. Ferdi'nin en büyük hatası pozisyonu bırakması oldu." ifadelerini kullandı.

ENNER VALENCİA: "BANA MÜDAHALE VARDI"

Yayıncı kuruluşa demeç veren Enner Valencia ise "Penaltı pozisyonunda bana müdahale vardı. O yüzden topa dokunamadım." diye konuştu.

Öte yandan Caner Erkin'in kaçırdığı ilk penaltı hakkında NTV'de konuşan Rıdvan Dilmen, "Şimdi yapacağım yorumu eski futbolcu olarak yapıyorum. Kural yorumu olarak görmeyin. Oyun kuralları Fenerbahçe'nin pozisyonuna penaltı diyor. Ancak oyuncu kuralı olarak ben böyle penaltı vermem." yorumunu yaptı.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)