comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Samet Akaydın tükürme gerekçesiyle PFDK'ya gönderildi

22 Mayıs 2023, Pazartesi 23:42
Samet Akaydın tükürme gerekçesiyle PFDK'ya gönderildi

Fenerbahçeli Samet Akaydın, Trabzonspor maçında Trezeguet'nin gol sevinci sırasında yaşanan tükürme olayı nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin defans oyuncusu Samet Akaydın, Trabzonsporlu Trezeguet'nin secdeye yattığı gol sevinci sırasında yaşanan tükürme olayı nedeniyle PFDK'ya gönderildi.

TFF'NİN AÇIKLAMASI
"Hukuk Müşavirliği'nce 22.05.2023 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü futbolcusu SAMET AKAYDİN'in 18.05.2023 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki “tükürmesi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 22.05.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

TREZEGUET'DEN AÇIKLAMA:

"Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Yaşandığı sırada olayı görmedim. Görmemiş olmam iyi bir şey. Çok fazla bir şey söyleyemiyorum, bir şey bilmiyorum. Videoyu görünce kötü hissettim."

SAMET AKAYDIN'IN KONU HAKINDAKİ AÇIKLAMASI:

"Sosyal medyada, tamamen sporcu alışkanlığının bir parçası olan hareketimin görüntü açısı üzerinden manipüle edilerek ortaya ahlaksız iddialar atılmasını kınıyorum. Sosyal medyanın ucuz yaklaşımıyla futboldaki rekabeti ve insanlığı bu derece iftira ile kirletmeye çalışanları Allah'a havale ediyorum."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!