comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Samatta: "Şampiyon olmak istiyoruz"

05 Nisan 2021, Pazartesi 21:30
Samatta:

Fenerbahçe'yi Denizlispor karşısında galibiyete taşıyan Samatta, sezon sonu için takımı adına konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 32. haftasında sahasında Denizlispor'u 1-0 mağlup etti. 

Sarı lacivertlileri Denizlispor karşısında galibiyete taşıyan golü atan Samatta'nın Skorer'e röportajı:
"ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ"

Çok büyük bir kulübe geldim. Şimdiye kadar burada mutluyum. Şampiyon olmak istiyoruz. Kalitemiz çok yüksek. Belki biraz daha beklememiz gerekiyor takımın oturması için ama takım kalite olarak gerçekten fantastik.

"İDOLÜM DROGBA"

“İdolüm olarak Drogba'yı söyleyebilirim. Oyun stilini çok beğeniyordum ve izlemeyi çok seviyordum”

"BELKİ DE TANRI TARAFINDAN SEÇİLDİM" 

Sanırım futbolda başarılı olmuş ilk Tanzanyalı olduğumu söyleyebiliriz. Doğu Afrika'dan çıkıp bu kadar başarılı olmuş ilk sporcu olduğumu söyleyebiliriz. Nijerya veya Kamerun'a giderseniz pek çok başarılı olmuş isim görebilirsiniz. Belki de benim Doğu Afrika'dan gelmem, oranın tarihi, benim işimi biraz daha zorlaştırıyor.  Çünkü bizde örnek alabileceğimiz bir isim yoktu. Eğer Nijerya'ya giderseniz Kanu'yu, Okocha'yı görebilirsiniz. Ama Tanzanya'ya bakın başarılı olarak kim var? Kamerun'da Samuel Eto'o var. Dolayısıyla benim için yaşadığım zorluk buydu. Belki de ben Tanrı tarafından seçilmiş bir Tanzanyalıyım. Çünkü Tanzanya'dan Avrupa'ya gidebilmek, o duvarları yıkabilmek gerçekten zordu

"NEGATİFLİĞE İNANMAM"

Negatifliğe inanmam. Orası da benim için Tanrının bir planıydı. Sadece ben değil bütün takım kötü gidiyordu. Premier Lig'de kalmaya çalışıyorlardı. Eğer takım küme düşseydi çok üzülürdüm.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"