comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Samatta: "Belki de Tanrı tarafından seçildim"

23 Ekim 2020, Cuma 10:58
Samatta:

Fenerbahçe'nin golcüsü Mbwana Samatta, Milliyet Gazetesi'ne özel bir röportaj verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin bu sezon transfer ettiği Tanzanyalı golcü Mbwana Samatta, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Milliyet Gazetesi'ne konuşan golcü futbolcu, "Şöyle bir felsefem var; cenazeme insanlar gelsin isterim. Evim, arabam, param cenazeme gelemez" dedi.

"SOKAKTA YATAN BİR İNSANI EVİME ALIRIM"
"Neden paylaşmayı seviyorum? Ben bir Müslümanım ve hadis bunu istiyor. Bu gerçekten çok güzel bir şey. İkinci olarak da fakirlikten geliyorum. Şimdi evim, yemeğim ve arabam var. Ama bu dünyada yiyecek yemeği olmayan, içecek suyu olmayan insanlar var. Şöyle bir felsefem var; cenazeme insanlar gelsin isterim. Evim, arabam, param cenazeme gelemez... Sonuçta tabutumu insanlar taşıyacak. Neden materyale bu kadar önem vereyim? Ben paylaştığım zaman mutlu oluyorum. Çünkü karşımdaki insanı mutlu ediyorum. Bir şey bende fazla varsa onu ihtiyacı olan insanlarla paylaşırım. Sokakta yatan bir insan varsa ve ben onu evime alırsam onun hayatını değiştirebilirim. Eğer ben onu evime almadan onun sokakta uyuduğunu görüp mutlu mutlu hayatıma devam edebiliyorsam o zaman ben şeytanım."

"BELKİ DE TANRI TARAFINDAN SEÇİLDİM"

"Sanırım futbolda başarılı olmuş ilk Tanzanyalı olduğumu söyleyebiliriz. Doğu Afrika'dan çıkıp bu kadar başarılı olmuş ilk sporcu olduğumu söyleyebiliriz. Nijerya veya Kamerun'a giderseniz pek çok başarılı olmuş isim görebilirsiniz. Belki de benim Doğu Afrika'dan gelmem, oranın tarihi, benim işimi biraz daha zorlaştırıyor. Çünkü bizde örnek alabileceğimiz bir isim yoktu. Eğer Nijerya'ya giderseniz Kanu'yu, Okocha'yı görebilirsiniz. Ama Tanzanya'ya bakın başarılı olarak kim var? Kamerun'da Samuel Eto'o var. Dolayısıyla benim için yaşadığım zorluk buydu. Belki de ben Tanrı tarafından seçilmiş bir Tanzanyalıyım. Çünkü Tanzanya'dan Avrupa'ya gidebilmek, o duvarları yıkabilmek gerçekten zordu."

"VAKFIM TANZANYA'DA HİZMET VERİYOR"

"Tamamen kalbimden gelen bir şey bu. Tanzanya'daki arkadaşlarımla ihtiyacı olan insanlar arasında bir köprü kurmak istiyorum. Eğer ben onlara gidip paylaşın dersem, benim derneğimi köprü olarak kullanabilirsiniz dersem onlar da yardım ederler. Ben şu anda popülerim ve parası olan çok fazla arkadaşım var. Hepimiz ihtiyacı olan insanlara yardım edebiliriz. Şu an vakfım sadece Tanzanya'da faaliyet gösteriyor."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)