comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Salih Uçan'ın askeri kampı sona erdi! Şok itiraf: "Bir an kendimi..."

09 Ocak 2018, Salı 02:27
Salih Uçan'ın askeri kampı sona erdi! Şok itiraf:

Salih Uçan'ın formasını giydiği Sion kulübünün askeri kampı sona erdi. Futbolcular yaşadıkları bu eşsiz deneyimleri anlattı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin sezon başında Sion'a kiraladığı Salih Uçan askeri kamp deneyimi yaşadı. Salih Uçan'ın formasını giydiği Sion kdevre arasındaki askeri kampı sona erdi. Kamp döneminde ise futbolcular tam anlamıyla bir asker hayatı yaşadı. Yürüyüş, koşu, görevler, yemekler ve aileyle iletişimin azaltılması. Montpellier'de sona eren askeri kampın ardından Sion Teknik Direktörü Gabri ve bazı futbolcular izlenimlerini aktardı. 
 

Sion'un askeri kampında neler oldu? 


Sion Başkanı Constantin ligin ilk yarısını son sırada bitirmeleri halinde halinde devre arasında tüm takımı askeri kampa götüreceğini açıklamıştı ve sözünü tuttu. Sion futbolcuları bu kampta tam anlamıyla bir asker hayatı yaşarken, kampın sona ermesinin ardından teknik direktör Gabri ve bazı futbolcular izlenimlerini aktardı. İşte askeri kampta futbolculara uygulanan şartlar:

REHİNE KURTARMA GÖREVİ
Futbolcuların ellerinde harita ve pusula yok. Belirlenen bir yere rehine ve başına iki adam, bir polis köpeği bırakıldı. Futbolcular ise ormanlık alanda ellerinde harita olmadan rehineyi kurtarmak için mücadele ettiler. 

107 KİLOLUK LASTİKLE YARIŞ

Futbolcular yaklaşık 3'erli takıma ayrılarak 107 kilo ağırlığındaki lastikleri iterek birbirleriyle yartışarılar. Bunun yanı sıra birçok askeri eğitim alınırken, Kicboks sporu da yapıldı. 

SABAH 05:00 KALKIŞ!

Sabah 05:00'de kalkılacak ve 05:30'da sırtlarında yük bulunan çantalarla birlikte yürüşüye çıkılacak. Eğer bir kişi dahi geç kalırsa tüm takım ceza alacak. 
YEMEKLER NASIL?

Açık ateşte kendi kahvenizi kendiniz pişireceksiniz. Eşyalar en değerli varlığınız. Onları sıkı koruyacaksınız. Geceyi açık havada geçireceksiniz. Hazır konserve yemekler. 

KASAMİ: "SABAH 05:00'TE SALDIRIYA UĞRADIK SANDIM."

Sion futbolcusu Kasami ise askeri kampın izlenimlerini şu sözlerle aktardı:

Hayatım boyunca hep yurt dışındaydım. Bu gerçekten çok büyük bir meydan okuma, bir serüvendi benim için. Hayatımda hiç yapmadım. Hatta bir ara kıyafetlerime baktım, çok havalı görünüyordu. Kendimi terminatör gibi hissettim. Geceyi dışarıda geçirdik. Gerçekten çok korktum. Saat 03:00'te uyumaya çalıştım. 05:30'da kalkıp yürüyüşe gidiyorduk. Saat 05:00 gibi bir patlama sesiyle uyandık. Saldırıya uğradık sandım. Herkes birbirine kim ateş etti diye soruyordu. 

FUTBOLCULAR KENDİLERİNE ZARAR VERMEYİ DÜŞÜNDÜLER Mİ?

Öte yandan Sion Teknik Direktörü Gabri ise İsviçre basınında Blick'e yaptığı açıklamada futbolcuların kendilerine zarar vermeyi düşünüp düşünmedikleri sorusuna gülerek, "Hayır tabi ki, öyle bir şey olmadı." yanıtını verdi. İspanyol teknik adam, "Bu kamp kesinlikle faydalı olurdu. Kampın başlangıcına şüphe, öfke ve korku vardı herkeste. Tabi ki kampın sonunda çok zorlananlar oldu. Bunu söyleyebilirim." 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)