comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Sadık Çiftpınar: "Şampiyonluktan kopma sebebimiz..."

13 Nisan 2020, Pazartesi 19:34
Sadık Çiftpınar:

Fenerbahçeli futbolcu Sadık Çiftpınar, ligde zirveden uzaklaşma sebepleri olarak önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de yaşadığı talihsiz sakatlık nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalan Sadık Çiftpınar, sezonun genel değerlendirmesi, Fenerbahçe'deki son durum ve kariyeri hakkında konuştu. 

"FENERBAHÇE BENİ ÇOK İYİ KARŞILADI"
Fenerbahçe'ye geldiğimde herkes beni çok iyi karşıladı. Bana en zor günlerimde sahip çıktılar. Kendimi borçlu hissettim. Fenerbahçe olarak biz çok büyük bir aileyiz. Bu fedakarlıklar da aile olmanın gerekliliği. Camia ve takımıma faydalı olmak için elimden geleni yapacağım. Bana destek olan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. En yakın zamanda tekrar takım arkadaşlarıma katılarak, mücadelemi terimin son damlasına kadar vereceğim. 

"ŞAMPİYONLUĞA ÇOK İNANIYORDUK AMA..."

Sezona çok iyi başladık. İnanıyorduk da. Oynadığımız futbol ve aldığımız sonuçlar çok iyi gidiyordu. İkinci yarıya da iyi başladık. Tabi bizim dışımızda gelişen olaylar da oldu ama burada konuşmak istemiyorum. Önce çuvaldızı kendimize batırmamız gerekiyor. Tabi birçok talihsizlik, şanssızlık veya saha içi sıkıntılarımız istediğimiz sonuçları almamızı engelledi. Bundan dolayı çok üzgünüz. Şampiyonluğu, oynadığımız futbolla hak ettiğimizi uzun süre göstermiştik. Şu anda en azından sezonu Türkiye Kupası'nı kazanarak kapatmak ve taraftarlarımızı bir nebze olsun mutlu etmek istiyoruz.

"KARANTİNA GÜNLERİ..."

Mutfak konusunda becerili değilim ama eşime elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Zaten evde bir süre sonra sıkılıyorsunuz. Masayı güzel siliyorum. Toplama konusunda da iyiyim. Bazen kahvaltılarda omlet, menemen yapmaya çalışıyoruz. Ekmeğimizi evde yapıyoruz. Onun dışında play-station oynuyorum. Takım arkadaşlarımla oynamıyoruz. Çünkü ben onlar kadar iddialı değilim. Birkaç arkadaş baya aşmış bu konuda. Menajerim Tuncay abi ile oynuyorum. 

İDOLÜN KİM?

Puyol. Duruşu, karakteri ve liderlik özelliği açısından beni uzun yıllar beni çok etkiledi. 

SENİ EN ÇOK ZORLAYAN HÜCUM OYUNCULARI?

Eğer günündeysen ben hiç kimseden çekinmem. Elimden geleni yapmaya çalışırım. Ligimizde çok kaliteli santrforlar var. Hepsi saygı duyulacak isimler. Gol kralı olan, çok başarılı futbolcular var. Yeni Malatyaspor'da oynadığım zaman Vagner Love'u söyleyebilirim. İnanılmaz bir santrfordu. Alanya'da oynadığımız maçta bir pozisyon verdik. Cenk Tosun'u Beşiktaş'ta oynarken çok beğeniyordum. Şu anda Denizlispor'da Rodallega'yı beğeniyorum. Bizim takımımızda Vedat Muriqi var. Antrenmanlarda veya karşılıklı oynadığımız dönemde arkasına geçince topu göremiyorsunuz. 2 metreye yakın boyu var kardeşimin.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!