comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rusya'dan Türkiye örneği: "Bizden daha çok kazanıyorlar"

09 Temmuz 2019, Salı 17:44
Rusya'dan Türkiye örneği:

Rusya Premier Lig Başkanı Sergei Pradykin, yayın gelirleri konusunda katsayı tablosunda kendilerinin gerisinde olan Türkiye'den bile daha az gelir elde ettiklerini söyleyerek, UEFA ile gerçekleşen toplantının ardından bu konuda çalışmalar yapılacağını söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Rusya Premier Lig Başkanı Sergei Pradykin, yayın gelirleri konusunda Avrupa'nın gerisinde kaldıklarını ve bu durumu düzeltmeleri gerektiğini söyledi. 

Rusya Premier Lig olarak yayın gelirleri konusunda katsayı tablosunda gerilerinde olan Türkiye Lig'nin bile kendilerinden daha çok kazandığını söyleyen Pradykin, reklam konusunda da sıkıntı yaşadıklarını belirtti. 
"TÜRKİYE LİGİ BİZDEN DAHA FAZLA KAZANIYOR"

Bazı sebeplerden dolayı yayın gelirleri konusunda Avrupa'daki liglerin gerisinde kaldık. Spor ve ticarette geride kalıyoruz. Televizyon gelirlerinde rekabet edemiyoruz. Katsayı tablosunda bizim gerimizde olan Türkiye Ligi bile televizyon yayın hakları satışından daha fazla kazanıyor. Umarım bu alanda bir sıçrama gerçekleştiririz. Bunun için çalışıyoruz. TAKIM SAYISININ ARTMASI KONUSU

Öte yandan Sergei Pradykin, Rusya Premier Lig'de önümüzdeki sezonlarda takım sayısını arttırma konusunda çalışmaların oldupğunu söylerken, "Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önemli olan ekonomi ve doğru hazırlık. Bunun hem artıları, hem de eksilerini düşünüyoruz. Kurulda bu konuyu görüşeceğiz. Teklif önümüze geldi." diye konuştu. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)