comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber: "Test sonuçları negatif"

10 Nisan 2020, Cuma 18:44
Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber:

Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber'den koronavirüs açıklaması geldi. Işıl Reçber, "Test sonuçları negatif çıktı çok şükür." müjdesini verdi.

FutbolArena - Milli kaleci Rüştü Reçber, geçtiğimiz günlerde koronavirüs tedavisi gördüğü hastaneden taburcu olmuştu. Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber son testlerin negatif geldiğini açıkladı.
 

Işıl Reçber'den koronavirüs açıklaması (Rüştü Reçber'in sağlık durumu)


"Hayatta her şey tecrübe, öğreti, görev... Zorlu bir süreçten sonra iyileşen hastalar artık maşallah en temiz oluyorlar. Rüştü'nün test sonuçları negatif çok şükür. Tedavisi biten hastalarda vücut virüse karşı bağışıklık kazanıyor ve kanda antikor oluşuyor. Hiç kimseye artık bulaştırıcı olmadığı gibi aksine iyileşen hastaların kanı ile yoğun bakım hastalarına şifa sağlanıyor."

"HAYIRLI İŞLER SENİ BEKİYOR İNŞALLAH"
"Rüştücüm hayırlı işler seni bekliyor yine inşallah. Allah'tan diğer tüm hastalara acil şifalar olsun. Yanlış bir algıya açıklık getirmek isterim, hem bilgi hem düzeltme olsun; kim olursanız olun, hangi hastanede olursanız olun, Sağlık Bakanlığımızın resmi ve çok iyi bir tedavi protokolü var. Koronavirüsü tedavisinde hem Türkiye'de belirlenen, hem de tedavide başarılı olan ülkelerden devletimizce getirtilen ilaçlar bunlar. Özel, Vakıf veya Devlet hastaneleri fark etmez kişinin hastalığının seviyesine göre iki ayrı tedavi var. Her yerde aynı. Yani normal oda ve yoğun bakım ünitesi olmak üzere..."

KORONAVİRÜS İÇİN TAVSİYELER

"Önerilerimizi, tavsiyelerimizi sormuşsunuz binlerce kez, nasıl yardımcı olabiliriz diye düşünmeden edemiyoruz. Kesinlıkle doktor kontrolünde veya hastanede alınmalı bunlar ama antiviral ilaç olarak virüs karşıtı; plaquenil ve tamiflu, antibiyotik olarak Azitromisin türü, C vitamini günlük 1000 mg, zatürre varsa daha fazla ek ilaç veriliyor mecburen. İl ve ilçe sağlık ekibi ve ilçe emniyeti de hiç durmadan gece gündüz çalışıyorlar. Birçok ülkeden daha kontrollü ve önlemler doğru alınıyor. Günlük temiz hava, egzersiz, minimum 8 saat uyku, 3 litre su, bol sıvı, sıcak suya limon, alkali içerikli beslenme, bol meyve. Hiçbir şeyiniz yoksa da evde yapmanız gerekenler. Sağlıkla kalın, sevgiyle kalın."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"