comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rüştü Reçber: "Galatasaray, Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenebilirdi"

17 Mart 2018, Cumartesi 23:09
Rüştü Reçber:

beIN Sports yorumcusu Rüştü Reçber, Fenerbahçe - Galatasaray derbisini yorumladı. 

FutbolArena - Süper Lig 26. haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray golsüz berabere kaldı. Maçın ardından beIN Sports'ta Rüştü Reçber müsabakayı yorumladı. 


Fenerbahçe 0-0 Galatasaray Rüştü Reçber'in yorumları


"FENERBAHÇE İÇİN ÖNEMLİ KAYIP"

Avantajlı sonucu alan takımdan bahsedelim. Galatasaray ne umdu? Yenilmeden dönmeyi umdu. Hem oyun, hem de skor anlamında başarılı oldular. Puan farkını koruyarak geri döndüler. Dolayısıyla büyük bir avantajı devam ettirdiler. Diğer tarafta Fenerbahçe açısından önemli bir kayıp var. Kazandığınız takdirde yarışa ortak olacağınız bir haftaya girilecekti. Hatta kazanırsak bu rüzgarla şampiyon oluruz söylemi vardı Aykut Kocaman'ın. Bu da gerçekleşmedi. 
"İKİNCİ YARIDA POZİSYONLAR VARDI"

İlk yarıda aman gol yemeyeyim, aman kontrollü oynayalım diye düşünen iki takım vardı. İkinci yarı bambaşka bir senaryo vardı ortada. Biraz risk alan Galatasaray, biraz risk alan Aykut Kocaman diyelim. Pozisyonlar oluştu. Rodrigues etkili oynadı ikinci yarıda. Sonrasında Fenerbahçe adına değişen nokta şu oldu: Aykut Kocaman'ın hamleleri... Pozisyonlara girdi mi? Girdi. Giuliano ve Fernandao'nun pozisyonları çok etkiliydi. Burada Muslera'yı ön plana çıkarmak lazım. Diğer tarafta futbolcular stresli ve baskı altında kendilerini iyi yönetemedi. 

"GALATASARAY HASRETE SON VEREBİLİRDİ"

Diğer tarafta Galatasaray yıllardır taraftarların beklediği galibiyet hasretine dur diyebilirdi. Volkan ve direk devreye girdi. 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"