comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rui Mota: "Golün neden iptal edildiğini hakem de anlamadı"

12 Nisan 2021, Pazartesi 22:24
Rui Mota:

Gaziantep FK yardımcı antrenörü Rui Mota, "Attığımız golün neden iptal olduğunu anlamadık. Muhtemelen hakem de anlamadı." diye konuştu.

FutbolArena - Süper Lig'in 34. haftasında Fenerbahçe'ye 3-1 yenilen Gaziantep'te yardımcı antrenör Rui Mota, hakem kararlarını art niyetli bulduklarını söyledi. Ülker Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından basın mensuplarına konuşan Mota, her iki yarıda farklı bir oyun sergilediklerini belirtti. İlk yarıda zorluk yaşadıklarını ama defansif olarak iyi olduklarını vurgulayan Mota, şunları kaydetti:

"GOLÜN NEDEN İPTAL EDİLDİĞİNİ HAKEM DE ANLAMADI"
"Top bizdeyken daha sabırlı olmalıydık ama ilk yarıda bunu yapamadık. Daha sonra ilk yarının son 15 dakikasında daha iyi oynadık. Rakip kalede tehlikeli pozisyonlar oluşturduk. Bizim attığımız bir gol var ama aleyhimize verilen karar var. Golümüz neden iptal edildi anlamadık. Hakemin kendisi bile muhtemelen anlamadı çünkü önce orta sahayı gösterdi sonra golü iptal etti. Muhtemelen nedenini o da bilmiyor.

"BUNUN ART NİYETLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

"Geçen hafta Fenerbahçe'nin itiraz ettiği bir pozisyon vardı. Buna benzer pozisyon verilmedi. Bizimki daha hafifti ama faul çalınmadı. Bunun art niyetli olduğunu düşünüyoruz. Bir iki değil sürekli bize yapılıyor. Yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. Son dakikaya kadar puan almaya çalıştık ve her şeyi verdik."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"