comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıza Çalımbay: "Penaltı olmasaydı netice farklı olurdu"

07 Kasım 2022, Pazartesi 23:43
Rıza Çalımbay:

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, "Fenerbahçe çok iyi takım. 10 kişi kaldıktan sonra penaltı olayı kötü oldu. Eğer olmasaydı netice farklı olurdu. Güzel bir lig maçıydı." ifadelerini kullandı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasının kapanış maçında Kadıköy'de Sivasspor'u 1-0 mağlup etti. Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, "Kötü oynamadık. Mücadele ise mücadele, atak ise atak. Son paslarda dikkatli olsak güzel pozisyonlar yaratabilirdik. Fenerbahçe çok iyi takım. 10 kişi kaldıktan sonra penaltı olayı kötü oldu. Eğer olmasaydı netice farklı olurdu. Güzel bir lig maçıydı. diye konuştu.
 

Rıza Çalımbay'ın Fenerbahçe-Sivasspor maç sonu açıklamaları


Maçın başından sonuna disiplini bozmadıklarını belirten Çalımbay, "İki tane Avrupa'da mücadele eden takımımızın gerçekten çok güzel bir lig maçı oldu, her şey vardı. Pozisyon, mücadele vardı. Fenerbahçe 10 kişi kaldıktan sonra onu değerlendirmemiz gerekiyordu, istediğimiz gibi olmadı. Son paslarda sıkıntı yaşadık. Maçın başından sonuna kadar disiplini bozmadan iyi bir oyun oynadık ama bugün istediğimiz neticeyi alamadık. Oyun olarak takımımdan memnunum." ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE'YE YÜZDE YÜZ POZİSYON VERMEDİK"
Son dakikalarda her türlü riski aldıklarını aktaran Çalımbay, şöyle devam etti:

"Defansımızı 3 kişi bıraktık ama bir iki yanlış yaptık orada. Doldur boşalt oyununa döndük, bu da Fenerbahçe'nin istediği oyundu. Son girdiğimiz 1-2 pozisyonu değerlendirebilseydik iyi şekilde ayrılabilirdik. Fenerbahçe'ye yüzde yüz pozisyon vermedik. Lig maçı bu, yapacak bir şey yok. Buradan en kötü beraberlikle ayrılabilirdik. 10 kişi kaldıktan sonra belli bir baskı kurduk. Fenerbahçe'de kontra atağa dönük oynadı. Oyuncularını değiştirdi, yedek oyuncularını kullandılar. Biz orada son pasları yapamadık. Ben de ikaz ettim 'uzun oynamayın' diye. Basit, kenardan gelelim dedim çünkü kenardan geldiklerimiz pozisyon oldu. Onun dışında iyi mücadele ettik."

"BANA GÖRE HAKEM İYİ MAÇ YÖNETTİ"

Rıza Çalımbay, maçın hakeminin iyi bir performans sergilediğini dile getirdi.

Maçın başlarında sıkıntı yaşadıklarını ama onun haricinde söyleyecek bir şey olmadığını aktaran Çalımbay, şunları kaydetti:

"Hakeme söyleyecek bir şey yok. Penaltı olaylarının nasıl olduğunu bilemiyorum. O yüzden hakemlere bir şey söylemek mümkün değil. Maçın başlarında faullerde sıkıntı yaşadık onun dışında yok gibi bir şey. Bu maçı yönetmek kolay değil. Fenerbahçe de biz de kazanmaya oynadık. Çok tempolu ve sert geçen, her şeyin olduğu bir maç oldu. Bana göre hakem iyi maç yönetti. Bir tek penaltılarda bir şeyler olabilir. Batshuayi pozisyonunu göremedim ben. Serdar'ın pozisyonunda top eline çarpıyor. Ya hakem görmedi ya VAR'daki istediği gibi göremedi. Oyuncularımız penaltı olduğunu söylediler."

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!