comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Riva'da kritik toplantı! Fenerbahçe katılmadı

11 Şubat 2020, Salı 12:28
Riva'da kritik toplantı! Fenerbahçe katılmadı

Süper Lig kulüp başkanlarıyla TFF ve MHK Başkanları arasında Riva'da yapılan toplantı başladı.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi devam ederken her geçen hafta tansiyon da yükseliyor. TFF Başkanı Nihat Özdemir ve MHK Başkanı Zekeriya Alp'in de katıldığı ve Süper Lig başkanlarının yer aldığı kritik topalntı başladı. Söz konusu toplantıya Fenerbahçe'den hiçbir temsilci katılmadı.

FENERBAHÇE TOPLANTIYA KATILMADI
Süper Lig'in 21. haftasında oynanan Fenerbahçe - Aytemiz Alanyaspor maçının ardından TFF ve MHK'yi hedef alan Fenerbahçe, Riva'da düzenlenen kritik toplantıya da katılmadı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un katılmadığı toplantıya sarı lacivertliler hiçbir temsilci de göndermedi. 

Riva'da başlayan Kulüpler Birliği toplantısında, Süper Lig ekiplerinin başkanlarına; MHK kararları, hakem atmaları ve VAR kararları hakkında birinci ağızdan detaylı bilgilendirme yapıldı.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın aylık olağan toplantısı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun daveti üzerine Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nde başladı. Fenerbahçe'nin gelmediği toplantıda, Kayserispor ve Konyaspor ise başkan düzeyinde katılım yapmadı. Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor başkanlarının yanı sıra yönetim kurulu üyelerinden birer kişinin de katıldığı toplantıda, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, MHK Başkanı Zekeriya Alp, MHK Başkan Vekili Oğuz Sarvan, MHK Video Yardımcı Hakem (VAR) Koordinatörü Barış Şimşek de hazır bulundu.

KULÜPLERE DETAYLI BRİFNG VERİLDİ

Toplantıda salonunda dev barkovizyonun kurulması dikkatlerden kaçmazken, MHK Başkanı Zekeriya Alp; kararlar, MHK Başkan Vekili Oğuz Sarvan; hakem atamaları, Video Yardımcı Hakem (VAR) Koordinatörü Barış Şimşek ise son dönemde yaşanan VAR kararları hakkında kulüp başkan ve yöneticilerine bilgiler aktardı.

MHK YETKİLİLERİ SUNUMUNU YAPTI

Gerçekleşen toplantıda yer alan MHK Başkanı Zekeriya Alp, MHK Başkan Vekili Oğuz Sarvan ve VAR Koordinatörü Barış Şimşek, Kulüpler Birliği zirvesine, başkanlar ve TFF yetkilileri ile beraber girdi. 2 saate yakın VAR hakkında kulüp temsilcileriyle fikir alışverişinde bulunup bilgiler aktarıldı. Ayrıca kulüpler, hakemler ile ilgili olarak şikayet ve eleştirilerini de yetkililere aktardı. MHK yetkileri saat 14.30'da toplantı salonundan ayrılırken, toplantının ikinci bölümünde ise kulüp başkanları kendi aralarında zirve yaptı.

Bilindiği gibi yine sezon başında Riva'da gerçekleşen Kulüpler Birliği toplantısında, Alp, Sarvan ve Şimşek, toplantının ardından kulüp başkanlarına VAR hakkında bilgi vermiş ancak 18 başkandan yalnızca 5'i toplantıda kalmıştı. TFF Başkanı Nihat Özdemir de hafta içi yaptığı basın toplantısında bu rahatsızlığını dile getirmişti.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)