comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen'den TFF'ye tarihi çağrı! "Kongre kararı alın"

17 Eylül 2019, Salı 11:32
Rıdvan Dilmen'den TFF'ye tarihi çağrı!

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e kongre çağrısında bulundu.

FutbolArena - Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e çağrıda bulunarak milli maç arasında olağanüstü seçim kararı alınması gerektiğini söyledi. TFF yönetim kurulu toplantısında konuşulan konuların gazetelerde yayınlanmasının skandal olduğunu belirten Dilmen, "Bu iş böyle yürümez. Bunu temizleyemezsiniz. Acilen kongre kararı alınmalı" dedi. 

"TFF YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI CANLI YAYINLANSIN"
NTV'de konuşan Rıdvan Dilmen, "TFF yöneticileri kendi aralarında birbirlerini eleştiriyor. Başkan Vekili, sosyal medyadan TFF'yi eleştiriyor. TFF'nin yönetim kurulu toplantısı Hürriyet ve Milliyet'in manşetinde yer aldı. Bu haberler de yalanlanmadı. Madem öyle yönetim kurulu toplantıları canlı yayınlansın. TFF'de Fatih Terim için "canımız, ciğerimiz" diyen yönetici var. Bazıları da verilen cezayı daha da artıralım diyor. Andorra'da bile böyle bir şey olmaz. TFF içerisine kulüpçülük yapılıyor. Bu iş böyle yürümez. Zararın neresinden dönersen kardır." dedi.

"BU REZALETİ BÖYLE TEMİZLEYEMEZSİNİZ"

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in Fenerbahçe Kongre üyeliğini iptal etmesi gerektiğini belirten Dilmen, "Nihat Bey olağanüstü kongre kararı almalı, çünkü böyle başa çıkamaz. Ben uzlaşmacı bir insan olarak bu işi böyle götüremeyeceklerini söylüyorum. Bu rezaleti böyle temizleyemezsiniz. Yürümez bu iş. Moldova'yı yenersen Avrupa Şampiyonası'na gitmek yolunda önemli bir kritik virajı geçeceksin, siz orda oturmuş TFF yönetimi cezaları konuşuyorsunuz. PFDK değil o zaman sizin disiplin kurulunuz o. Daha önce Ali Dürüst konusunda söyleniyordu bunlar, şimdi ne farkı var bunun? Bu sadece Galatasaray ile ilgili söylemiyorum bunu. Nihat Bey yeniden aday olursa kesinlikle Fenerbahçe kongre üyeliğini iptal etmeli. TFF bir skandala imza atmıştır. Bu yüzden yeni bir düzene yeni bir ortama girmeleri lazım. Nihat Bey'in doğuda yatırım yaptığını anlattığı demecini okudum, bu işler böyle olmaz. Fikret Orman ve Ali Koç, Fatih Terim'den daha sert açıklamalar yaptı ama sevk edilmediler. Disiplin talimatları da mutlaka değişmeli." ifadelerini kullandı.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!