comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen'den TFF'ye Rafael tepkisi: 'Bu kararı bozun!'

25 Aralık 2020, Cuma 21:00
Rıdvan Dilmen'den TFF'ye Rafael tepkisi: 'Bu kararı bozun!'

Rıdvan Dilmen, PFDK'nın Rafael hakkında aldığı kırmızı kart iptali kararına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

FutbolArena - Medipol Başakşehir'de forma giyen Rafael'in Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kart, PFDK tarafından iptal edildi. Rıdvan Dilmen sosyal medyadan yayınladığı video ile TFF Tahkim Kurulu'na Rafael kararının bozulması çağrısında bulundu.

"TÜRK FUTBOLUNA DİNAMİT ATIYORSUNUZ"
"PFDK'nın Rafael hakkında aldığı karar bana operasyon gibi geldi. Çok defa gördüm ama böylesini görmedim. Açıksası araştırmadım ama dünyada örneği olduğunu zannetmiyorum. Başakşehir itiraz ediyor, PFDK olağanüstü toplanıyor ve kartı iptal ediyor. Çok yazık oldu. Türk futboluna dinamit atıyorsunuz!

"TAHKİM KURULU'NU TOPLAYIP BU KARARI BOZUN"

"Yıllar boyunca bugün konuşulur. TFF Başkanı Nihat Özdemir ve hukuk kurulu başındaki Hazer Akil'e büyük görev düşüyor. Bazı kirli eller nasıl PFDK'yı aniden topladıysa, siz de Tahkim Kurulu'nu toplayın ve bu kararı bozsunlar. Yoksa siz federasyon olarak bu kirli tabloya alet olacaksınız. Bugünün tarihini kötü bir anı olarak yıllar boyunca hanenize yazacaksınız."

RIDVAN DİLMEN İLK PAYLAŞIMI SİLDİ, YENİ BİR VİDEO YAYINLADI

Rıdvan Dilmen daha sonra ilk video paylaşımını kaldırdı ve yeni bir video yayınladı. Dilmen bu kez şu ifadeleri kullandı.

"PFDK saçma sapan bir karar verdi. Başakşehir'in itirazından dolayı olağanüstü toplanmanızın anlamı nedir? Rafael 1 maç oynamasa ne olur? Bahattin Şimşek kötü maç yönetti, doğru. Ben de beğenmedim, yorumlarımda söyledim. MHK gerekli cezasını verecektir ancak Bahattin Şimşek'in göğsünde TFF yazıyor. Yani TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetimine bir görev düşüyor. Eğer bu karara hukuk kurulunuzla birlikte itiraz etmezseniz tarihe geçerseniz. Çok saçma kararlar gördük ama inanın bunun önüne geçemezseniz. Yıllar boyunca bunun altında ezilirsiniz. Vicdanları rahatsız edersiniz. Siz itirazını ne yapıp edip yapın. En fazla Rafael kardeşim 1 maç oynamaz. Bu o kadar kötü bir emsal olur ki, futbolun geleceğine dinamit atmış olursunuz."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"