comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen'den TFF Başkanlığı için adaylık açıklaması

05 Nisan 2022, Salı 13:27
Rıdvan Dilmen'den TFF Başkanlığı için adaylık açıklaması

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TFF Başkanlığı konusunda adaylık düşüncesini paylaştı.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir'in istifasının ardından yeni başkanın kim olacağı merak ediliyor. Adaylık için ismi geçenlerden biri olan Rıdvan Dilmen, sosyal medya hesabı üzerinden sorulara yanıt verdi. Dilmen, "TFF Başkanlığı gibi bir amacım yok" dedi.

Rıdvan Dilmen, bir takipçisinin "Türk futbolunu geldiği bu kötü durumdan kurtaracak, adaletli, liyakatı, şeffaf yönetimi sağlayacak, Milli Takımı ve Türk futbolunu kurtarabileceğini düşündüğünüz TFF başkanı kim olmalıdır?" sorusuna yanıt verdi.
"TFF BAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM"

"TFF başkanlığı çok zor bir iş. Alt kadrosunu iyi yaptıktan sonra yapılabilecek bir iş. Özveri isteyen bir kurum. Futbolun iyi yere gelmesi için federasyon başkanı olmama gerek yok. Olmayayım da zaten. Öyle bir niyetim de yok. Fakat futbolun söylediğiniz özelliklerle saha içine girmeden saha dışında halledebilecek, siyasetten uzak, fazla kulüpçü olmama, en önemlisi de şeffaf olmalı. Dürüst olmak futbolda yeterli. Futbol matematik değildir. Federasyon başkanı adayı falan değilim. Türk futbolunda yapabileceğim ne varsa ki; yapacağıma da inanıyorum her türlü göreve her zaman hazırım. Federasyon başkanlığı dışında"

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!