comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen'den Süper Lig'e play-off önerisi

19 Mart 2020, Perşembe 20:06
Rıdvan Dilmen'den Süper Lig'e play-off önerisi

Rıdvan Dilmen, Türkiye'de maçların ertelenmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

FutbolArena - Türkiye'de maçlar ertelendi. Peki bundan sonra ne olacak? Ligler ne zaman başlayacak? NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

"DÜNE KADAR SÜPER LİG KULÜPLERİNİN %30'U OYNAMAK İSTİYORMUŞ"
Düne kadar Süper Lig kulüplerinin %30'su oynamak istiyormuş. TFF 1. Lig'de 6-7 kulüp oynamak istiyormuş. Enteresan geldi bana. Daha sonra anlaşma sağlanıp, tüm kulüpler adına istekte bulunuldu. Böyle bir karar çıktı. Hayırlısı olsun. Sağlık her şeyden önemli. Bundan sonra ne olur? Bilemeyiz. Allah'ın takdiri. Tedbirimizi alacağız, temizliğimize bakacağız, evimizde oturacağız ve bekleyeceğiz süreci. 

"ACABA PLAY-OFF SİSTEMİ GELİR Mİ?"

Bu süreçte öneriler olacak tabi. Hemen şu tarih denmez. Tüm teknik direktörler dinlenecek. Aklıma ilk gelen, acaba belli bir süre sonra play-off sistemi gelebilir mi? Ancak bununla ilgili iyi bir çalışma yapmak lazım. Futbolu yöneten insanların, teknik adamların fikirlerinin alınmasında fayda var. İnşallah tekrardan normal hayatımıza döneriz. 
 

Süper Lig ne zaman başlayacak?


TFF Başkanı Nihat Özdemir konuyla ilgili DHA'ya yaptığı açıklamada, ""Seyircisiz oynatma kararında oynamak isteyen vardı, oynamak istemeyen vardı. Bugün görüyoruz ki, tüm takımlar maçların oynanmasını istemiyorlar, ertelenmesini istiyorlar. Durum gerçekten ciddi. 27 Haziran'dan önce liglerimizi bitirebilecek şekilde tüm planımızı yaptık. Hangi tarihte başlarsa, ne zaman biteceği konusunda hazırlıklarımızı yaptık. Duruma göre Nisan ayında ligleri başlatmayı hedefliyoruz" dedi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)