comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen: 'Rezalet!'

07 Mayıs 2020, Perşembe 21:13
Rıdvan Dilmen: 'Rezalet!'

Rıdvan Dilmen, NTV'de liglerin devamı kararıyla ilgili gündemi yorumladı. 

FutbolArena - Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in ligleri 12 Haziran'da başlatma kararıyla ilgili NTV'de değerlendirmelerde bulundu. 


"TFF DOĞRU HAREKET ETMİYOR"
TFF'nin doğru hareket ettiğini düşünmüyorum. TFF, özerktir. TFF'nin önemli bir özelliği var. Çok değerli doktorları var. Hatta dışarıdan enfeksiyonla ilgili danışmanları da var. Sık toplantı yaptılar. 35 sayfalık bir protokol hazırladılar. Bilim insanlarının raporu doğrultusunda bir karar alacak. TFF ne yaptı? Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca'dan randevu aldı. Nihat Bey, görüştü. Akşam Fahrettin Koca "Oynansın, oynanmasın" diye bir şey konuşmadık ve tamamen TFF ve kulüplerin alacağı karara biz uyarız dedi. 

"AÇIKLAMALAR ARASINDA TEZATLIK VAR"

Açıklamalar arasında tezatlık var. Nihat Özdemir, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'na müracat ederek karar alacağız dedi. Burada bir kere problem var. Aradan iki saat geçti. Sağlık Bakanımız rutin basın toplantısında bir soru karşılığında daha net ifadelerle, Nihat Özdemir'in söylemlerinin doğru olmadığını söylüyor. Yalandan kıvırmayalım. 

"AHMET AĞAOĞLU KARARI DEVLET VERECEK DEDİ"

Açık konuşmak istiyorum biraz daha. Trabzonspor kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sonra bir açıklama yaptı ve sorumluluk devlette diyor. Bugüne kadar Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun tutumu hiçbir türlü "Oynayalım, oynamayalım" yönünde olmadı. Allah'ı var duymadım. Bu karardan sonra Ahmet beyin açıklamasında şöyle bir eksiklik var. Önemli bir şey söyledi. Ne dedi? "Devlet bu maçları durdurmuştur, devlet başlatsın" dedi. Yani kararı devlet verecek dedi. 

"OYNAMAK İSTİYORUZ DİYEN YOK"

Nihat bey 35 sayfalık bir raporumuz var, buyrun sayın bakanım dedi. Ancak kulüplerle görüştük, oynamak istiyorlar şeklinde bir ifade yok. Teknik Direktör, futbolcu ve başkandan biz oynamak istiyoruz diyen oldu mu? Ben duymadım."

Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in dünkü basın toplantısıyla alakalı olarak, "Açık konuşayım, dün tam anlamıyla bir rezaletti. Amatör liglerin oynanmasını hele hele hiç anlamıyorum. Bunu biri bana açıklasın." dedi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!