comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen: ''Fenerbahçe maraton koşuyor''

09 Aralık 2017, Cumartesi 09:13
Rıdvan Dilmen: ''Fenerbahçe maraton koşuyor''

Fenerbahçe, Bursa deplasmanından 3 puan ile döndü.  Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'nde Buraspor - Fenerbahçe mücadelesini değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Bursaspor deplasmanından 3 puan ile dönmeyi başardı. Sarı lacivertli ekip Süper Lig'de üst üste 4 maçını kazanırken 8 maçtır yenilgi yüzü görmedi. Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'nde Buraspor - Fenerbahçe mücadelesini değerlendirdi.


Rıdvan Dilmen'den Bursaspor - Fenerbahçe maçı yazısı


Fenerbahçe, Bursa deplasmanından 3 puan ile döndü.  Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'nde Buraspor - Fenerbahçe mücadelesini değerlendirdi.

''FENERBAHÇE MARATON KOŞUYOR''
''
İkinci yarı için maçın hak edeni diyebiliriz Fenerbahçe için... İlk yarıda mücadeleci, sadece taraftarın güzel olduğu bir devre izledik. Pozisyon yoktu. İkinci devre Fenerbahçe'nin fiziksel kalitesini gördük. En hızlısı Beşiktaş, en organizesi Başakşehir ama en fiziklisi de Fenerbahçe... Fenerbahçe 'Ben maraton koşucusuyum, bana sabredeceksiniz' diyor. Kulüp başkanı başta olmak üzere taraftarın Aykut Kocaman'a istifası sonrası destek olması 4'üncü galibiyeti getirdi. Her maç ligin en önemli maçı der oyuncular ama Antalyaspor deplasmanı çok mühim demiştim. Takımı tartışmaya açacaktı. Orada oyuncuların sevinci galibiyete değil, geleceği görmelerindendi.

TÜM BİLETLER TÜKENİR

Gelecek maç için perşembeye biletler tükenir Fenerbahçe'de, 50 bin kişi dolar stat. Bu kadar iddialıyım. Antalya maçına giderken yine puan farkı vardı ama ne deniyordu, 3-4 puan geride bitirsek ne güzel olur. Başakşehir'i dışarıda bırakırsak Galatasaray ve Beşiktaş'ın puanlarca gerisinde kalmayacağı kesinleşti artık. Büyük kulüple büyük taraftarı ayırmak lazım... Galatasaray onca şey yaşıyor ama ne yapıyor, toparlanıyor. Akhisar maçında tribünler doluya yakın olacak. Beşiktaş bir canlandı, 3 atıp arayı kapattı.

BURSA'DA MUHTEŞEM BİR SEYİRCİ VAR

Bu kulüplerin ayağa kalkması, liderlerin davranışlarıyla ilintilidir. Yönetim dedi ki 'Hoca burada var, devam ediyor'. Aykut hocanın çalışma stiline adapte olmak kolay değil. Sabırla form tutmak istiyor. Aykut hocanın hesabında hep fizik kapasitenin artacağı vardı. Futbol rakiple oynanır, Fenerbahçe kapasitesini verdi ve kazandı. Oyununu oynadı. Mehmet- Josef'le oynarım, 4 de ofansif oyuncuyla oynarım dedi. 71'inci dakikada sağ açıkta bir top kaptırdı Dirar, yüzde 100 deparla geri döndü defansa kadar. Bunlar kolay değil. Günlük oyunda da hesabını kitabını yapan, 70'ten sonra maçı koparabileceğini bilen bir teknik adam var Fenerbahçe'de.

Bursa'da muhteşem bir seyircin var, potansiyelin var. Le Guen maç öncesi demecinde, "Favori Fenerbahçe, elimizden geleni yapacağız" diyerek baştan kaybetmişti ama... Ben de biliyorum Fenerbahçe'nin daha iyi kadrosu olduğunu ama bu maç Bursa'da. Bunu İstanbul'da söylese tamam, Bursa'da olmaz.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.