comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen: ''Aykut Kocaman ketum bir hocadır''

27 Kasım 2017, Pazartesi 09:36
Rıdvan Dilmen: ''Aykut Kocaman ketum bir hocadır''

Fenerbahçe, Sivasspor ve Antalyaspor maçlarından aldığı 6 puan ile derin bir neden aldı. Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Aykut Kocaman'ı yorumladı.

FutbolArena - Fenerbahçe dün akşam Antalyaspor deplasmanından 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Fenerbahçe, Antalya deplasmanından aldığı 3 puan ile üst üste iki haftada aldığı 6 puan ile zirveye tutunmaya başladı. Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'ndeki köşe yazısında Aykut Kocaman'ı yorumladı.  


Rıdvan Dilmen'den Aykut Kocaman yorumu


Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'ndeki köşe yazısında Fenerbahçe'nin Antalyaspor deplasmanındaki oyunu ve Aykut Kocaman'ı yorumladı. 

''AYKUT KOCAMAN'IN KREDİSİ VAR''
''Aykut Kocaman, Giuliano ve Valbuena'nın aynı anda oynamasının çok lüks olduğunu düşünüyor. Bakın Aykut Kocaman'ın doğrusu ile Şenol Güneş'in doğrusu her zaman farklıdır… Aykut hoca 'Ben buyum. İster beğenin ister beğenmeyin' diyor. 'Benim yoğurt yemem böyle' diyor. Geçen bir açıklaması var, "Ben kişiler üzerinden değil, oyun üzerinden bakarım" dedi. Ben buyum, kendimi değiştiremem diyor. Merkezi tutmak istiyor. Kocaman'a göre Giuliano'yu forvet arkasında oynatması için Souza-Mehmet Topal ikilisini oynatması gerek.

Fenerbahçe taraftarı kadroya baktığı zaman Valbuena, Giuliano ve santrfor aynı anda oynuyorsa kimse kusura bakmasın, Topal-Josef ikilisini arkada görecek. Kocaman ile sohbet ederken, "Benim futbolum bu Rıdvan.. Ben bunu oynayacağım, ben güçle kazanacağım" dedi.

Aykut Kocaman Fenerbahçe için kredisi olan bir teknik adam. 'Ben buyum' dedi, fizik kalitesi yüksek bir takım istiyor Futbolda akademik bilgiler çok önemli. Bilimsiz olmaz ama pratik ve gözlemsiz de olmaz. Aykut hoca çok katı. Biraz esnek olması gerek. Josef-Topal'dan memnundur. Neden gol yemedi.''

''AYKUT KOCAMAN KETUMDUR, ESNEK OLMALI''

''Baktığınız zaman Aykut Kocaman, Valbuena, Soldado ve İsla'yı oynatabilirdi ama 'Benim kadrom bu' dedi ve kafasındaki 11'i çıkardı. Aykut hoca ketumdur. Düzgün adam, iyi adam ama paylaşımcı değil. Çok gazete okuduğunu da sanmıyorum. Kulüpte o hala Kocaman'dan daha çok futbolcu 'Aykut'tur.

Kendi ile barışık bir adam olduğu için, duygusal olduğu için Osmanlı maçı sonrası açıklama yaptı. İyi teknik adamın arkasında başkan yatar. Aziz Yıldırım, "Biz birlikte yürüyeceğiz" dedi.

Bakın Tudor'un isyanına saygı duyuyorum ama alay ediyor. O rahatsız. "1,5 puan" diyor mesela. Ben Kocaman ile Abdullah Hoca'yı çok benzetiyorum. Kazıya kazıya geldiler.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)