comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen: ''Aykut Kocaman, Giuliano konusunda yanıldı''

04 Aralık 2017, Pazartesi 09:14
Rıdvan Dilmen: ''Aykut Kocaman, Giuliano konusunda yanıldı''

Fenerbahçe sahasında Kasımpaşa'yı mağlup etti. Spor yazarı Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'nde yer alan köşe yazısında Fenerbahçe - Kasımpaşa mücadelesini değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 14. hafta karşılaşması kapsamında sahası Ülker Stadyumu'nda Kasımpaşa'yı güzel oyun ile 4-2'lik skorla mağlup ederek taraftarlarını mutlu etti.


Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe - Kasımpaşa maçı yorumu


Spor yazarı Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'nde yer alan köşe yazısında Fenerbahçe - Kasımpaşa mücadelesini değerlendirdi.

''KİMSE 'VALBUENA NİYE YOK' DİYEMEZ''
''Öncelikle şunu belirteyim ki; Fenerbahçelilerin arzuladığı, izlemek istediği takım bu... Haftalardır tüm Fenerbahçelilerin serzenişi neydi? İşte böyle bir takımı sahada görmekti. Kasımpaşa pozitif oynamaya çalışan, iyi hoca ve takımdan kurulu bir takım. Kasımpaşa takımının dün yapacağı hiçbir şey yoktu. Fenerbahçe takımının geçen yıldan beri en çok beğendiğim coşkulu arzulu ve kaliteli atak yaptığı maçı izledim. Fenerbahçe'de dün kimse kötü oynamadı. Maçın başından beri neyi doğru yaptı; yardımlaşmayı... Hem hücumda hem de savunmada sürekli yardımlaştı. Bu çok önemli bir nokta...

Bir parantezi de taraftara açmak lazım.Fenerbahçe'nin hep sezon başından bu yana 12. adamı eksikti.

1000 METRE FAZLA KOŞTU

Bugün taraftar yüzünden bin metre daha fazla koştu Fenerbahçe... Fenerbahçe'nin seyircisi 30 bin geçerse 1,5 puanı kafadan alır! Neden çünkü tribünden o enerjiyi alır oyuncu. Yorulsa da bıkmaz. Suni puan konusunda haksız çıkmadı Kocaman...

Fenerbahçe'nin üç hafta önceki bakışı ile şimdiki bakışı bir değil. Görüş artık tamamen değişti. Şimdi eleştirdiğimiz Fenerbahçe şu an ligin en çok gol atan takımı.

Yalnız, ben puan cetvelindeki -4 puanı taraftara yazıyorum! Şu taraftar Kayseri maçında olsa +4 olurdu puan durumu. Aykut hocanın kendine ait bir felsefisi var. Aykut hocanın başarılı olduğu, şampiyon olduğu sezonlara bakın, takımları genellikle sezonun ilerleyen haftalarında form tuttu. Yine aynı durum var.

Kocaman, fiziğe inanan ve atlet oyuncularla oynamaya çalışan bir hoca. Aykut Hoca, hem baskılı oynamak isteyen hem de rakip toptayken güçlü bir takım istiyor.

Yoldan geçen birine, "Aatif mı Valbuena mı?" diye sor, "Valbuena" der. Ama Aykut Kocaman, koşan adam istiyor...

Ama şu da bir gerçek zaman aleyhine işliyor. Bugün kimse Valbuena neden oynamadı diyemez. Neden çünkü size koşu ve mücadele gücünün rakamlarını gösterirler.

AYKUT KOCAMAN GİULİANO KONUSUNDA YANILDI

Aykut Kocaman, "Benim doğrularım bu" derdi hep. Ama bir noktada yanıldı, bunu kabul edelim; Giuliano
. Bu adam ne zaman forvet arkasında oynadı, kendine geldi. Kocaman, ben rakibimi fizik ile tempo ile yenmek istiyorum diyor. Mantalitesi bu.

Yoldan geçen birine, "Aatif mı Valbuena mı?" diye sor, "Valbuena" der. Ama Aykut Kocaman, koşan adam istiyor. Bugün o nedenle Aatif'ı oynattı. Valbuena golünü attı ama Aatif konusunda da haklı çıktı. Ama şu nokta önemli; Valubena kenarda çok durursa mızmızlık yapabilir. Kötü oyuncu mu asla değil. Sezon başında kilit açan oyuncuydu.

Dün de işini yaptı, değerli bir oyuncu. Ama kenarda çok oturursa mızmızlık yapabilir. Dirar ve sahadaki performansıyla Giuliano konusunda soru işaretlerimiz vardı, 'acaba' diyorduk ama ikisi de son anda iyi çıkış yakaladılar. Dirar tipik olarak tam Kocaman oyuncusu.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.