comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen: "Ali Palabıyık dua etti. Fenerbahçe'nin..."

29 Ocak 2018, Pazartesi 03:16
Rıdvan Dilmen:

Trabzonspor - Fenerbahçe maçının hakemi Ali Palabıyık'ın müsabakadaki kararlarını Rıdvan Dilmen eleştirdi. 

FutbolArena - Süper Lig 19. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında 1-1 berabere biten mücadelenin ardından NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, hakem Ali Palabıyık'ın yönetimini ve eleştirdi. 


Trabzonspor 1-1 Fenerbahçe NTV Spor Rıdvan Dilmen yorumları


Rıdvan Dilmen karşılaşmanın ardından NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol programında şunları söyledi:

"ALİ PALABIYIK ALLAHIM GOL OLMASIN DİYE DUA ETTİ"
Türkiye'de moda oldu bu. Her hafta Perşembe günü gazeteler Eyvah Cüneyt çakır, Ali Palabıyık, kurul uyuyor mu 4 kez üst üste maç verilir mi gibi algılar, genç yetenekli hakemlerimizi etkiliyor. Ali Palabıyık çok yetenekli hakem. Türkiye'deki şartlar, hakemleri de tecrübelendikçe maçları yönetmeye değil idare etmeye çıkarıyor. Ali Palabıyık Fenerbahçe'nin son kornerinde "Allahım Allahım! Gol olmasın." diye dua etti. Hakem psikolojisini çok iyi bilirim. Çünkü etliye sütlüye karıştırmadım. Hemen bitirdi korneri kullandırmadı. Kafada 1-1 var ya, Fenerbahçe gol atınca rahatladı. 


Trabzonspor - Fenerbahçe maçı Ali Palabıyık kırmızı kart pozisyonları


Trabzonspor - Fenerbahçe maçında özellikle ilk yarıda Kucka ve Pereira, ikinci yarıda ise Fernandao'nun pozisyonları üzerine tartışılan Ali Palabıyık hakkında konuşan Rıdvan Dilmen, "Akşam eve gittiğinde görecek ki, 3 tane kırmızı kartı atladı. 2'si Trabzonspor, biri Fenerbahçe. Fernandao'nun pozisyonunda teşebbüsü bile kırmızı kart. Pereira'nın pozisyonu net kırmızı kart. Kucka'yı hadi turuncu yapayım." diye konuştu. 

"HAKEMLER DERBİLERİ BERABERE BİTİRMEYE BAYILIYOR"

Ali Palabıyık'ı ben çok beğeniyorum ama iyi hakem olduktan sonra garip birşey oluyor. Kafalarına maçı idare etmek geliyor. 83. dakikaya kadar Trabzonspor'da sarı kart gören yoktu. Oraya kadar idare etti. 5. dakika göstersem "Eyvah iş alırım başıma, bir daha faul yaparım diyecek." Diğer kartı da itirazdan gösterdi yani. Fernandao'yu mesela atamıyorsun. Çünkü devrede konuşuyorsunuz, eyvah biz ne yaptık diyorsunuz belki de. Gözünüzün önündeki oyuncuyu atamıyorsunuz. Maç 1-0 devam etseydi son saniyedeki korneri attıracaktı hakem. Bunu söylemek istiyorum. Hakemler derbileri berabere bitirmeye bayılıyor. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)