comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ricardo Rodriguez, Fenerbahçe'yi bekleyecek

19 Ocak 2020, Pazar 13:05
Ricardo Rodriguez, Fenerbahçe'yi bekleyecek

Fenerbahçe'nin transferde talip olduğu Ricardo Rodriguez ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

FutbolArena Dış Haberler - Süper Lig'in 18. haftasında Gaziantep FK deplasmanında kazanan Fenerbahçe'de bir yandan da transferle ilgili gelişmeler merak ediliyor. Sarı lacivertlilerde Başkan Ali Koç, maç sonrası yaptığı açıklamada TFF'nin limit artırımı konusunda olumlu yanıt vermediğini açıkladı. Bu gelişmelerin ardından Ricardo Rodriguez konusunda da sıcak gelişmeler yaşanıyor.
 

Fenerbahçe Haberleri: Ricardo Rodriguez transfer edilecek mi?


İtalyan basınından Di Marzio'nun haberine göre Ricardo Rodriguez, Fenerbahçe'nin harcama limitlerindeki sorunları çözmesini bekleyecek. Oyuncunun sarı lacivertliler tarafından sunulan projeyi cazip bulduğu ve bu nedenle bir süre daha sorunun çözümü için bekleme kararı aldığı kaydedildi. 

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?
"TFF'den karar bize dün gece tebliğ edildi. Gazetelerde yazıldığı gibi bizim limitimiz arttı, transfer yapabiliriz gibi bir durum yok! Başvurumuzu kısmen kabul ettiler, kısmen kabul etmediler. Bugün belirlenen bir limit var. Eski hesaplamadan başka şeyleri eksilttiler. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Bizde bırakılan intiba, 'Bu iş nasıl Fenerbahçe'nin olmaz' olarak değerlendiriliyor. Lisans Kurulu zor bir görev aldılar. Son durağımız Tahkim Kurulu. Gözünün üstünde kaşı var muamelesi görüyoruz intibası var bizde. Doğru, haklı başvurumuz kabul edilseydi 40-50 milyon TL harcama limitimiz olacaktı. Geçen hafta bu kararı verselerdi Tahkim'e gidip daha erken işimizi çözemebilirdik. Şimdi transfer döneminin bitimine 2 hafta kaldı. İnanıyorum ki, Tahkim Kurulu bir an önce toplanır. Adil bir gözle konu ele alınırsa hakkımızın verileceğini ümit ediyoruz, dua ediyoruz. TFF ve kurul ciddi baskı altında tutuluyor. Şu saat itibariyle transfer yapamıyoruz." 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (18 Şubat 2020)