comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Recep Tayyip Erdoğan'dan EURO 2024 yorumu! "Masraftan kurtulmuş olduk"

01 Ekim 2018, Pazartesi 09:11
Recep Tayyip Erdoğan'dan EURO 2024 yorumu!

EURO 2024'ün Almanya'ya verilmesinin yankıları sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararla ilgili ilk kez konuştu.

FutbolArena - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EURO 2024'ün Almanya'ya verilmesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 

Recep Tayyip Erdoğan, EURO 2024 için ne dedi?


Cumhurbaşkanı Erdoğan UEFA'nın aleyhlerinde bir karar verimesine şaşırmadığını ve kararı da çok önemsemediğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Açık konuşayım. Çok da önemsemedim. Bu hep böyle dönüyor. İki dünya kupasını veriyorsun, bir Avrupa kupasını veriyorsun. Aynı ülkede bunu yapıyorsun. Türkiye'ye gelince 'şöyle, böyle...' diyorsun. Tesis ise bizim şu anda Almanlardan geri kalan bir halimiz yok. Çok modern ve kilometre olarak çok daha iyi tesislerimiz var. Hayırlı olsun. Neticede masraftan kurtulmuş olduk" diye konuştu.


EURO 2024, Türkiye'ye neden verilmedi?


UEFA Başkanı Ceferin, “Prosedür şeffaftı. Oylama demokratik oldu. Her demokratik karar, haklı bir karardır. Söyleyebileceğim tek şey fantastik bir EURO 2024 bekliyorum. İki ülkeden yalnızca biri EURO 2024'ü düzenleyecekti. Ayrıca, değerlendirme raporu sonucunda Türkiye'de düzenlemenin bazı riskleri vardı. Türkiye'nin insan hakları aksiyon planı eksikti. Otel kapasitesi limitliydi. Birçok şehir için bazı endişeler vardı" diye konuştu.
Son dakika Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"