comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Recep Tayyip Erdoğan: "Başakşehir ile övünüyorum"

03 Şubat 2019, Pazar 23:30
Recep Tayyip Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk futboluyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT 1'de katıldığı programda Türk futbolu, Milli Takım ve şampiyonlukla ilgili açıklamalarda bulundu. 

"BAŞAKŞEHİR'LE ÖVÜNÜYORUM ÇÜNKÜ KURDUĞUM TAKIM"
Başakşehir şu anda çok başarılı gidiyor. Onlarla övünüyorum çünkü kurduğum takım. Belediye başkanlığım döneminde kurduk. Tırmandı ve buralara kadar geldi. 

"18 TAKIM İÇİNDE BELLİ KULÜPLER VAR"

Türkiye'de futbolu ülkemizin dört bir yanına, alt yapı noktasında eşit oranda dağıtalım. Böyle bir imkan getirelim. Herkes aradığını orada bulsun. Ne kadar bulursa bulsun Süper Lig'de oynayan takım sayısı 18. 18 takımın içinde belli takımlar var ki, onlar da belli ağırlığı olan takımlar. Takımlar biraz da seyirci potansiyeliyle anılıyor. Onlar da o seyirciyi yakaladığı için A takımını tutan onu bırakması çok zordur. 

"BAŞAKŞEHİR SEYİRCİSİNE NİYE MAÇLARA GİTMİYORSUNUZ DEDİM"

Süper Lig hep 4 büyükler olarak anılmıştır. Şimdi bu yıl tabi durum farklı. Bakıyorsunuz Başakşehir çok başarılı gidiyor. Onlarla övünüyorum çünkü kurduğum takım. Belediye başkanlığım döneminde kurduk. Tırmandı ve buralara kadar geldi. Ciddi seyircisi yok. Başakşehir seyircisine niye maçlara gelmiyorsunuz diyorum. Gayet güzel butik bir stadı var. Biraz yavaş yavaş artışa başladı. 

"FENERBAHÇE VE ÇAYKUR RİZESPOR..."

Fenerbahçe'de uzun bir aradan sonra sonra arka arkaya galibiyet almaya başladı. Üst üste 2 galibiyetle tırmanışa geçti ve tehlikeli bölgeden çıktı. Tehlikeli bölgede memleketim Rize de sıyrılma mücadelesi veriyor. 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN MİLLİ TAKIM SÖZLERİ

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)