comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Real Betis, Ozan Tufan için geliyor

19 Ocak 2018, Cuma 09:07
Real Betis, Ozan Tufan için geliyor

İspanyol ekibi Real Betis, Fenerbahçe'de kadro dışı kalan Ozan Tufan'ın boservisini almak üzere İstanbul'a geliyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Aykut Kocaman tarafından sezonun ilk yarısının sonlarına doğru yedek kulübesine çekilen daha sonra Antalya kampı kadrosuna alınmayan Ozan Tufan için İspanyol ekibi Real Betis bonservisini almak üzere İstanbul'a geliyor.


Ozan Tufan, Real Betis'e mi transfer oluyor?


İspanyol ekibi Real Betis, Fenerbahçe'de kadro dışı kalan Ozan Tufan'ın boservisini almak üzere İstanbul'a geliyor. Fotomaç Gazetesi'nin iddiasına göre, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman tarafından kadro dışı bırakılan Ozan Tufan için İspanyol kulübü Real Betis'in ilgisi tüm hızıyla devam ediyor. Real Betis kulübü daha önce Ozan Tufan'ın menajeri ile bir görüşme yapmış ve bu görüşme oldukça olumlu geçmişti. Bunun üzerine Real Betis'li yöneticiler Fenerbahçe yönetimi ile Ozan'ın bonservisi için pazarlık masasına oturma kararı aldı.  

TRANSFERE KAYNAK OLACAK
Fenerbahçe yönetiminin Ozan Tufan için kapıyı 6 milyon Euro'dan açtığı, Real Betis yönetiminin 4 milyon Euro teklif etmesinin beklendiği ifade ediliyor. Kulübe yakın kaynaklar Ozan Tufan'ın 4.5 milyon Euro civarında bir bonservis bedeliyle Betis'e satılmasının yüksek olasılık olduğunu belirtiyor. Fenerbahçe'nin, Ozan'dan gelecek bu parayı sol ayaklı bir orta saha oyuncusunu transfer etmek için kullanmayı planladığı da gelen haberler.


Fenerbahçe'de transfer olmazsa Ozan Tufan affedilecek mi?


Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman'ın Antalya'daki kamp kadrosuna almadığı Ozan Tufan'ın geleceği merak ediliyor. Genç futbolcu ile Avrupa'dan kulüplerin temas halinde olduğu kaydediliyor. Ozan'ın bu kulüplerden biriyle anlaşmaması durumunda altyapı takımıyla çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

Aykut Kocaman'ın milli futbolcuyu A Takıma almayacağı ve kadro yapılanması içerisinde düşünmediği ifade edildi.
 

Ozan Tufan bu sezon Fenerbahçe'de ne yaptı?


Fenerbahçe ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan Ozan Tufan bu sezon sarı lacivertli ekip ile 14 karşılaşmada 1.206 dakika süre alırken bu süreçte takımı adına 3 gol, 2 asistlik performans sergiledi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)