comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Pierre Webo, FutbolArena'ya konuştu

10 Ocak 2018, Çarşamba 11:27
Pierre Webo, FutbolArena'ya konuştu

Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Pierre Webo Gazişehir Gaziantepspor kampında  FutbolArena'nın sorularını yanıtladı. Pierre Webo futbol yaşantısından Fenerbahçe'ye kadar önemli noktalara değindi.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'nin eski golcüsü Pierre Webo, Gazişehir Gaziantep'te FutbolArena'ya konuştu. Sezon başında TFF 1. Lig ekibiyle anlaşan Pierre Webo önemli konulara değindi.

FutbolArena'ya konuşan Webo, şehirdeki yaşantısı, futbola bakış açısı ve Fenerbahçe ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.


Pierre Webo'nun Fenerbahçe ile ilgili yaptığı açıklamalar


TFF 1. Lig ekiplerinden Gazişehir'in formasını giyen Pierre Webo, takımın dinamik ve pozitif bir yapısı olduğunu söyledi.
İşte Pierre Webo'nun FutbolArena'ya verdiği röportaj

"HERKESİN BANA KARŞI SEMPATİSİ OLMASI MUTLU EDİYOR"

Türkiye artık benim evim gibi. Burayı çalıştığım bir ülke olarak görmüyorum. Burada evim var. Şirketim var. Futbol dışında da Türkiye'de iş yapıyorum. Türkiye'de nereye gitsem Galatasaraylı olsun Beşiktaşlı olsun; herkesin bana karşı bir sempatisi olduğunu düşünüyorum. Bu durum beni motive ediyor ve daha iyi hissettiriyor. Kendimi bu ülkeye ait hissediyorum"İYİ BİR DİNAMİZME SAHİBİZ"

Yeni hocamızla uzun bir süre maç kaybetmedik. Dinamik ve güçlü bir takımımız var. İyi bir ekibimiz söz konusu. Ama bazen sakatlıklar oluyor. Bu yüzden son 2 maçımızı iyi bir şekilde bitiremedik. Genel anlamda iyi bir dinamizme sahip olduğumuzu söyleyebilirim. 

"BEN SADECE PARA İÇİN FUTBOL OYNAMIYORUM"

Son zamanlarda bazı insanlar futbolun getirdiği paralardan bahsediyor. Bu benim için böyle değil. Ben işin her detayına bakmaya çalışıyorum. Yediğim yemekten uyku saatime kadar dikkat ediyorum. Futbolu sadece para için oynamıyorum. Keşke insanlar benim aldığım paraya değil de bunlara da baksa. Keşke antrenmanlarda neler yapmaya çalıştığıma baksalar. Bunlar beni motive eden şeyler çünkü.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KULÜBÜ FENERBAHÇE"

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman gibi iyi bir hoca var. Futbolu iyi bilen biri. Sürekli motivasyonu yüksek tutabiliyor. Geçen yıllarda 11-12 tane futbolcuları vardı ve alternatifleri çok yoktu. Bu sezon alternatifleri de fazla. Valbuena, Alper Potuk, Soldado ve Kameni gibi oyuncular yedek kulübesinde oturabiliyorlar. Her şeyi değiştirebilecek oyuncular var. Eğer bir takımda bu oyuncular yedek oturuyorsa bu çok iyi bir şeydir. Bu sebepten dolayı bu sezon şampiyon olabilirler. Bana kalırsa Türkiye'nin en büyüğü Fenerbahçe. Onların şampiyon olmasını isterim. 

"GAZİANTEP YEMEKLERİ BİR BAŞKA"

Dürüst olmak gerekirse Gaziantep'te yemekler bir numara. Hepsi çok güzel. Her şeyi çok güzel yapıyorlar. Kebap, Lahmacun, baklava çok güzel.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)