comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

PFDK'dan Vedat Muriqi kararı: "Ceza yok"

23 Ocak 2020, Perşembe 18:38
PFDK'dan Vedat Muriqi kararı:

Bilinçli sarı kart görmesi gerekçesiyle PFDK'ya sevk edilen Vedat Muriqi için ceza tayinine yer olmadığı açıklandı. 

FutbolArena - PFDK kararları açıklandı. Gaziantep FK maçında gördüğü ikinci sarı karttan dolayı "Bilinçli sarı kart görmesi" gerekçesiyle PFDK'ya sevk edilen Vedat Muriqi için karar açıklandı. 


Fenerbahçe Haberleri: Vedat Muriqi Başakşehir maçında oynayabilecek mi?


Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Vedat Muriqi için ceza tayinine yer olmadığını açıkladı. Buna göre Vedat Muriqi, Medipol Başakşehir maçında forma giyebilecek. 

PFDK tarafından yapılan açıklamada, "FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 18.01.2020 tarihinde oynanan GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 24.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu VEDAT MURIÇ hakkında, bilinçli kart görmesinden dolayı sevk yapılmış ise de, isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA oy birliğiyle karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi. 
VEDAT MURİQİ NE SÖYLEMİŞTİ?

Muriqi, “Benim ve takım arkadaşlarım için galip gelmemiz çok önemliydi. Tek düşüncemiz şampiyonluk. Sadece saha içine konsantreyiz. Başka bir düşüncemiz yok. Maç sonrası gördüğüm kartla ilgili çıkarılan dedikoduların farkındayım. Bununla ilgili konuşmaya bile gerek yok aslında. Nabzın 180'e çıktığı bir iş yapıyoruz. Sahadayken aklımızda sadece oynadığımız maçı kazanmak oluyor. Rakip hızlı başlamasın diye refleks olarak yaptığım bir hareketi planlanmış gibi yorumlayanlar olmuş. Planlama yapsam gol atınca formamı falan çıkarırdım. Bu kişiler içinde takımımıza karşı algı oluşturmak için uğraşan insanlar olduğunu ben de tüm camiamız da iyi biliyor. Biz 29'uncu şampiyonluğa konsantreyiz ve bunu da taraftarımızla başaracağız” dedi.


Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"