comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

PFDK, Aykut Kocaman için kararını açıkladı

06 Şubat 2018, Salı 16:19
PFDK, Aykut Kocaman için kararını açıkladı

Giresunspor maçı sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Aykut Kocaman için ceza tayinine yer olmadığına karar verildi.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe'nin Giresunspor ile oynadığı maçın ardından hakemlerle ilgili eleştirileri nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Aykut Kocaman için karar verildi. PFDK'dan yapılan açıklamada deneyimli teknik adam için ceza tayinine yer olmadığına karar verildiği belirtildi.

PFDK'NIN AYKUT KOCAMAN AÇIKLAMASI
"FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN hakkında, 31.01.2018 tarihinde oynanan AKIN ÇORAP GİRESUNSPOR - FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, sportmenliğe aykırı açıklama nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, (oyçokluğu) ile karar verilmiştir."
 

Aykut Kocaman, Giresunspor - Fenerbahçe maç sonu açıklamaları


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, şu ifadeleri kullandı:

"UZATMA GOLÜYLE AVANTAJ YAKALADIK""İkinci yarısı bizim için iyi gitmedi. Maçı tekrar izlediğimiz zaman daha iyi tespit ederiz. Bizden önce başta lider Başakşehir olmak üzere 2 Süper Lig ekibini elemiş bir takımla oynadık. Giresunspor hatalarımızı iyi değerlendirdi. Uzatmalarda gelen penaltı golüyle iyi bir avantaj yakaladığımızı söyleyebilirim."

"HAKEMLERİMİZ ALEYHİMİZE POZİSYONLARI HARİKA YAKALIYOR"
 
"Ancak bizim kupa ve lig dahil olmak üzere umut vermeye çalışıyorum ama Ozan veya Valbuena olayında birçok şey benim üzerinden kasıtlı yapılıyor. Hakemlerin bizim aleyhimize olan pozisyonlarda çok cesur, harika yakalıyorlar ama rakiplerimizde bunu yakalamada imtina ediyorlar."

"ÇAT ÇAT ÇAT NOKTA ATIŞI KARARLAR"

"Sanıyorum hakem Alper Ulusoy'du. Karabük maçını oynuyoruz. Üç oyuncumuz sarı kart zincirinde. Çat, çat, çat diye tam nokta atışı... Ben vermesin de demiyorum. Kimsenin hakkında gözüm yok ama niye rakiplerimize bu olmuyor? Anlaşılır gibi değil. Sürekli yıpratılmama rağmen sürekli Fenerbahçe taraftarına umut vermeye çalışıyorum. Son 17 resmi maçtır sürekli kazanma ihtimali yüksek, kazanmaya yakın bir şekilde oynuyoruz."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.