comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Perde arkasındaki iddia: "Zenit'e İstanbul'da Dağıstan pususu"

13 Şubat 2019, Çarşamba 18:40
Perde arkasındaki iddia:

Fenerbahçe - Zenit maçı öncesinde Rus taraftarlara saldırı düzenlendiği yönündeki iddiaların perde arkası bellli oldu. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ile Zenit arasında oynanan maçın ardından Rus basınında flaş bir iddia ortaya atılmıştı. İddiaya göre, İstanbul'a gelen Zenit taraftarları maçtan önce saldırıya uğradı. Zenit yönetiminden daha sonra yapılan resmi açıklamada 9 otobüsle stada gelen taraftarların herhangi bir saldırıya uğradıkları yönünde kendilerine bilgi gelmediği ifade edilmişti. 

Olayın perde arkası ise belli oldu. Zenit taraftarlarına Fenerbahçe değil, Rusya'da Dağıstan bölgesinin takımı Anzhi taraftarlarının pusu kurduğu iddia edildi. Dağıstan bölgesinin takımı Anzhi taraftarlarıyla Petersburg arasındaki gerilimin Türkiye'ye sıçradığı iddiaları sonrasında bu kez Anzhi'den bir açıklama geldi. Anzhi yönetimi, bazı taraftarların Türkiye'de maça gittiklerini fakat herhangi bir eylemde bulunmadıklarını açıkladı. 

Anzhi'den yapılan açıklamada, "Fenerbahçe - Zenit maçına Anzhi üzerlerinde amblemi bulunan kıyafetlerle katılan taraftarlar oldu. Ancak hepsi özel bir ziyaret için Türkiye'ye gitti. Hiçbiri yasa dışı eylemlere katılmadı." ifadelerine yer verildi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)