comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Pelkas hastaneye kaldırıldı (Pelkas'ın sağlık durumu)

08 Mart 2021, Pazartesi 21:17
Pelkas hastaneye kaldırıldı (Pelkas'ın sağlık durumu)

Fenerbahçe'nin Konyaspor ile oynadığı maçta Skubic ile havada çarpışan Pelkas, sedyeyle oyundan alınarak hastaneye götürüldü.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 29. haftasında konuk olduğu Konyaspor'u 3-0 mağlup etti. Fenerrbahçe'nin yıldız futbolcusu Dimitrios Pelkas, Konyaspor maçında yaşadığı çarpışma nedeniyle hasteneye götürüldü.
 

Pelkas'ın sakatlığında son durum


Konyaspor-Fenerbahçe maçının 82. dakikasında Skubic ve Pelkas'ın çarpışması sonrası sağlık görevlileri sahaya girdi. Pelkas sedye ile oyundan alınarak ambulansa götürüldü. Ambulansta ilk müdahalesi yapılan Pelkas, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

PELKAS'TAN İLK BİLGİLER GELDİ
beIN Sports muhabiri Mert Yüksektepe'nin aktardığı bilgiye göre Pelkas'ın Skubic ile çarpıştığı anda bilinci kapalı olduğu konusunda şüpheler vardı. Ardından Yunan futbolcunun bilinci açıldı. Kontrol amaçlı ambulansla hastaneye götürüldü.

"KORKULACAK BİR DURUM YOK"

Ardından A Spor muhabiri Ahmet Selim Kul'un haberine göre tedbir amaçlı boyun ve kafa bölgesine MR çekildi. Pelkas'ın durumunda şu anda korkulan bir durum yok.

FENERBAHÇE DOKTORU BURAK KUNDURACIOĞLU'NDAN FB TV'YE AÇIKLAMA

"Şuruunu kaybetti. Hafif kanaması vardı. Kendine gelmesi için yardımcı olduk. Asıl darbeyi göğüsüne aldı. Boyunluğunu taktık, damar yolunu açtık. Şimdi yapılan tetkiklerinde boyun, akciğer ve beyin tomografisi çektik. Herhangi bir sıkıntı yok. Ancak tabii ki bir miktar kontrol altında olması gerekiyor. İstanbul'a seyahat edeceğiz. Kemik yapı ve diğer dokularında şu anda radyolojik olarak herhangi bir problemi görünmüyor. İstanbul'da 1 gece kontrol altında kalır."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"