comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Pelkas Fenerbahçe - Real Madrid maçında! (Pelkas kimdir?)

28 Aralık 2018, Cuma 22:05
Pelkas Fenerbahçe - Real Madrid maçında! (Pelkas kimdir?)

PAOK'un 10 numarası Pelkas, Fenerbahçe Beko - Real Madrid Euroleague maçını salondan izledi. Yunan futbolcu yakın zaman önce sarı laciverti takımdan transfer teklifi aldığını açıklamıştı. 

FutbolArena - PAOK'ta forma giyen Pelkas, Fenerbahçe Beko - Real Madrid Euroelague maçını salondan izledi. Pelkas instagram hesabından Ülker Sports Arena'dan paylaşımda bulundu. 

Dimitrios Pelkas, daha önceden Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin gündemine gelirken Yunan basınına Fenerbahçe'den teklif aldığını fakat PAOK'tan ayrılmak istemediğini söylemişti. 
NE SÖYLEMİŞTİ?

Dimitrios Pelkas yaptığı açıklamada "PAOK ile iyi gidiyoruz. Fenerbahçe'den ani bir teklif geldi. Cazip bir teklifin reddedilmesi zor. Herkes geleceğini güvence altına almak ister ama ben PAOK'ta mutluyum. Fenerbahçe'nin teklifi PAOK'ta kazandığımın 4 katıydı." ifadelerini kullandı.  

Pelkas PAOK'ta önemli bir gelişim gösterdiğini söylerken, Teknik Direktör Mircea Lucescu'nun oğlu Razvan Lucescu'nun kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi. Pelkas, "Beni daha iyi olmak için zorluyor. bu yüzden oyun tarzımı değiştirdim ve kendime başka özellikler ekledim. Razvan Lucescu bana nerede baskı yapacağımı ve gereksiz yere koşmamam gerektiğini öğretti" şeklinde konuştu. 
 

Dimirios Pelkas kimdir?


24 yaşındaki Yunan orta saha oyuncusu Pelkas, forvet arkasında ve kanatlarda forma giyiyor. Yıldız oyuncu 9 kez Yunan Milli Takım forması giyerken son dönemde yaptığı gelişim ile dikkatleri çekti. Pelkas geçtiğimiz sezon 12 gol atarken 11 de asist yaptı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)